Kazım Karabekir Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı Kazım Karabekir Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 18.104 kişi (TÜİK).
Kazım Karabekir Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kazım Karabekir Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kazım Karabekir Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 18.104 kişidir. 2007 yılında 16.639 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,2 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kazım Karabekir Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kazım Karabekir Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 18.104 kişidir. 2007 yılında 16.639 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,8 arttı.
Kazım Karabekir Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kazım Karabekir Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 18.104 | -0,4 |
| 2021 | 18.173 | -1,0 |
| 2020 | 18.365 | -1,7 |
| 2019 | 18.675 | 1,5 |
| 2018 | 18.393 | -3,7 |
| 2017 | 19.091 | -0,1 |
| 2016 | 19.113 | -0,4 |
| 2015 | 19.199 | 1,3 |
| 2014 | 18.957 | 1,1 |
| 2013 | 18.751 | -1,5 |
| 2012 | 19.031 | -2,4 |
| 2011 | 19.498 | 2,9 |
| 2010 | 18.952 | 4,3 |
| 2009 | 18.166 | 0,8 |
| 2008 | 18.030 | 8,4 |
| 2007 | 16.639 | - |
Kazım Karabekir Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kazım Karabekir Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kazım Karabekir Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.336, sandığa gidenlerin oranı %75,8. En çok oyu %53,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %37,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 5.152 | 53,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 3.630 | 37,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 439 | 4,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 141 | 1,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 87 | 0,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 82 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 59 | 0,6 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 16 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 16 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 11 | 0,1 |
| Diğer (13) | 51 | 0,5 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.336, sandığa gidenlerin oranı %75,8. En çok oyu %46,2 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %38,5 ile Enver Demirel (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 4.396 | 46,2 |
| Enver Demirel | MHP | 3.661 | 38,5 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 540 | 5,7 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 254 | 2,7 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 149 | 1,6 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 124 | 1,3 |
| Muhammed Mustafa Şahin | SAADET | 101 | 1,1 |
| İkram Bedir | DEM Parti | 91 | 1,0 |
| Nilüfer Yurtoğlu | ANAP | 46 | 0,5 |
| Ömer Özdoğan | MEMLEKET | 28 | 0,3 |
| Diğer (9) | 128 | 1,3 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13.336, sandığa gidenlerin oranı %75,6. En çok oyu %42,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 4.002 | 42,3 |
| MHP | 3.473 | 36,7 |
| YENİDEN REFAH | 635 | 6,7 |
| İYİ PARTİ | 375 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 298 | 3,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 160 | 1,7 |
| DEM Parti | 117 | 1,2 |
| SAADET | 107 | 1,1 |
| MEMLEKET | 55 | 0,6 |
| ANAP | 48 | 0,5 |
| Diğer (14) | 201 | 2,1 |
Kazım Karabekir Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kazım Karabekir Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.462, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %58,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.964 | 58,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.885 | 32,7 |
| Sinan Oğan | 997 | 8,4 |
| Muharrem İnce | 48 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.477, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %62,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.099 | 62,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.231 | 37,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.462, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %38,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.545 | 38,5 |
| CHP | 2.107 | 17,8 |
| MHP | 1.796 | 15,2 |
| İYİ PARTİ | 1.315 | 11,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 465 | 3,9 |
| YENİDEN REFAH | 431 | 3,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 291 | 2,5 |
| BBP | 187 | 1,6 |
| TİP | 177 | 1,5 |
| MEMLEKET | 168 | 1,4 |
| Diğer (17) | 168 | 1,4 |