İstasyon Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 25.104 kişi (TÜİK).
İstasyon Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İstasyon Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İstasyon Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 25.104 kişidir. 2007 yılında 13.597 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %84,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,0 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İstasyon Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İstasyon Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 25.104 kişidir. 2007 yılında 13.597 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %84,6 arttı.
İstasyon Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İstasyon Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 25.104 | -0,2 |
| 2021 | 25.155 | 0,2 |
| 2020 | 25.102 | -0,9 |
| 2019 | 25.335 | 1,8 |
| 2018 | 24.890 | -3,0 |
| 2017 | 25.671 | 1,8 |
| 2016 | 25.217 | 2,0 |
| 2015 | 24.728 | 2,6 |
| 2014 | 24.103 | 4,1 |
| 2013 | 23.163 | 7,0 |
| 2012 | 21.656 | 4,2 |
| 2011 | 20.785 | 9,5 |
| 2010 | 18.984 | 12,9 |
| 2009 | 16.811 | 10,4 |
| 2008 | 15.226 | 12,0 |
| 2007 | 13.597 | - |
İstasyon Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İstasyon Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İstasyon Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 18.506, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %55,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 7.581 | 55,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 4.807 | 35,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 547 | 4,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 228 | 1,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 125 | 0,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 109 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 89 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 35 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 23 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 17 | 0,1 |
| Diğer (14) | 73 | 0,5 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 18.506, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %49,0 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %36,5 ile Enver Demirel (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 6.596 | 49,0 |
| Enver Demirel | MHP | 4.920 | 36,5 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 680 | 5,0 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 378 | 2,8 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 247 | 1,8 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 136 | 1,0 |
| Muhammed Mustafa Şahin | SAADET | 129 | 1,0 |
| İkram Bedir | DEM Parti | 106 | 0,8 |
| Yunus Yılmaz | HÜDA PAR | 54 | 0,4 |
| Hüseyin Gülşen | MİLLET | 40 | 0,3 |
| Diğer (9) | 185 | 1,4 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 18.506, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %44,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 6.017 | 44,9 |
| MHP | 4.590 | 34,3 |
| YENİDEN REFAH | 828 | 6,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 554 | 4,1 |
| İYİ PARTİ | 496 | 3,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 185 | 1,4 |
| SAADET | 157 | 1,2 |
| DEM Parti | 148 | 1,1 |
| MEMLEKET | 63 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 59 | 0,4 |
| Diğer (14) | 294 | 2,2 |
İstasyon Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İstasyon Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 18.792, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %54,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.074 | 54,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.241 | 37,3 |
| Sinan Oğan | 1.372 | 8,2 |
| Muharrem İnce | 61 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 18.808, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %57,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.296 | 57,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.773 | 42,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 18.792, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %36,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 6.046 | 36,2 |
| CHP | 3.590 | 21,5 |
| MHP | 2.178 | 13,0 |
| İYİ PARTİ | 2.041 | 12,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 760 | 4,5 |
| YENİDEN REFAH | 618 | 3,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 400 | 2,4 |
| TİP | 289 | 1,7 |
| BBP | 220 | 1,3 |
| MEMLEKET | 208 | 1,2 |
| Diğer (17) | 189 | 1,2 |