Levent Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Levent Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 15.861 kişi (TÜİK).
Levent Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Levent Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Levent Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 15.861 kişidir. 2007 yılında 13.345 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,1 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Levent Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Levent Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 15.861 kişidir. 2007 yılında 13.345 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,9 arttı.
Levent Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Levent Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 15.861 | 1,1 |
| 2021 | 15.686 | 0,2 |
| 2020 | 15.648 | -0,2 |
| 2019 | 15.680 | 1,8 |
| 2018 | 15.406 | -0,5 |
| 2017 | 15.477 | -0,3 |
| 2016 | 15.530 | 1,9 |
| 2015 | 15.234 | 0,2 |
| 2014 | 15.199 | 0,6 |
| 2013 | 15.112 | 2,9 |
| 2012 | 14.684 | 0,9 |
| 2011 | 14.547 | 3,1 |
| 2010 | 14.110 | 3,0 |
| 2009 | 13.704 | 3,8 |
| 2008 | 13.201 | -1,1 |
| 2007 | 13.345 | - |
Levent Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Levent Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Levent Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 10.204, sandığa gidenlerin oranı %66,5. En çok oyu %41,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 2.718 | 41,9 |
| Zeydan Karalar | CHP | 2.533 | 39,0 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 467 | 7,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 219 | 3,4 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 215 | 3,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 160 | 2,5 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 79 | 1,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 21 | 0,3 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 15 | 0,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 12 | 0,2 |
| Diğer (14) | 56 | 0,9 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 10.204, sandığa gidenlerin oranı %66,4. En çok oyu %42,1 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,7 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 2.704 | 42,1 |
| Ali Demirçalı | CHP | 2.292 | 35,7 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 566 | 8,8 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 234 | 3,6 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 206 | 3,2 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 200 | 3,1 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 101 | 1,6 |
| Osman Söyler | SAADET | 28 | 0,4 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 16 | 0,2 |
| Mustafa Lenger | BÜYÜK BİRLİK | 13 | 0,2 |
| Diğer (11) | 61 | 1,0 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 10.204, sandığa gidenlerin oranı %66,4. En çok oyu %40,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.590 | 40,5 |
| CHP | 2.215 | 34,6 |
| DEM Parti | 605 | 9,5 |
| HÜDA PAR | 266 | 4,2 |
| İYİ PARTİ | 237 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 214 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 108 | 1,7 |
| SAADET | 38 | 0,6 |
| GELECEK PARTİSİ | 22 | 0,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 16 | 0,2 |
| Diğer (11) | 81 | 1,3 |
Levent Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Levent Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.215, sandığa gidenlerin oranı %85,1. En çok oyu %56,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.785 | 56,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.318 | 39,0 |
| Sinan Oğan | 379 | 4,5 |
| Muharrem İnce | 22 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.226, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %58,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.785 | 58,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.422 | 41,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.215, sandığa gidenlerin oranı %85,1. En çok oyu %42,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.551 | 42,1 |
| CHP | 1.589 | 18,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.102 | 13,1 |
| MHP | 902 | 10,7 |
| İYİ PARTİ | 521 | 6,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 164 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 147 | 1,7 |
| TİP | 140 | 1,7 |
| BBP | 52 | 0,6 |
| MEMLEKET | 47 | 0,6 |
| Diğer (10) | 107 | 1,3 |