Koza Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Koza Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 8.336 kişi (TÜİK).
Koza Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Koza Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Koza Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.336 kişidir. 2007 yılında 5.441 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %53,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %31,4 ile İbrahim Kocaman (DEM Parti) aldı.
Temel Bilgiler
Koza Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Koza Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.336 kişidir. 2007 yılında 5.441 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %53,2 arttı.
Koza Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Koza Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 8.336 | 0,7 |
| 2021 | 8.281 | 4,7 |
| 2020 | 7.913 | 3,0 |
| 2019 | 7.684 | 1,7 |
| 2018 | 7.553 | 1,8 |
| 2017 | 7.422 | 0,4 |
| 2016 | 7.395 | 3,0 |
| 2015 | 7.183 | 2,5 |
| 2014 | 7.006 | 3,3 |
| 2013 | 6.779 | 1,5 |
| 2012 | 6.676 | 3,5 |
| 2011 | 6.451 | 4,6 |
| 2010 | 6.166 | 2,7 |
| 2009 | 6.005 | 4,7 |
| 2008 | 5.736 | 5,4 |
| 2007 | 5.441 | - |
Koza Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Koza Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Koza Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.012, sandığa gidenlerin oranı %65,5. En çok oyu %30,3 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %28,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 907 | 30,3 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 852 | 28,5 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 765 | 25,6 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 193 | 6,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 138 | 4,6 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 25 | 0,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 23 | 0,8 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 19 | 0,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 16 | 0,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 13 | 0,4 |
| Diğer (13) | 41 | 1,4 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.012, sandığa gidenlerin oranı %65,4. En çok oyu %31,4 ile İbrahim Kocaman (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %27,8 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 923 | 31,4 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 816 | 27,8 |
| Ali Demirçalı | CHP | 662 | 22,5 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 225 | 7,7 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 161 | 5,5 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 25 | 0,8 |
| Osman Söyler | SAADET | 24 | 0,8 |
| Aziz Kandemir | GELECEK PARTİSİ | 23 | 0,8 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 22 | 0,8 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 19 | 0,7 |
| Diğer (9) | 39 | 1,3 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 5.012, sandığa gidenlerin oranı %65,5. En çok oyu %32,8 ile DEM Parti aldı, ikinci sırada %27,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| DEM Parti | 950 | 32,8 |
| AK PARTİ | 797 | 27,5 |
| CHP | 600 | 20,7 |
| HÜDA PAR | 212 | 7,3 |
| YENİDEN REFAH | 178 | 6,2 |
| İYİ PARTİ | 27 | 0,9 |
| GELECEK PARTİSİ | 22 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 19 | 0,7 |
| SAADET | 19 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 0,6 |
| Diğer (11) | 54 | 1,9 |
Koza Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Koza Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.790, sandığa gidenlerin oranı %79,8. En çok oyu %51,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.906 | 51,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.716 | 46,6 |
| Sinan Oğan | 41 | 1,1 |
| Muharrem İnce | 16 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.794, sandığa gidenlerin oranı %76,5. En çok oyu %52,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.885 | 52,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.728 | 47,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.790, sandığa gidenlerin oranı %79,8. En çok oyu %43,3 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %39,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.549 | 43,3 |
| AK PARTİ | 1.409 | 39,4 |
| CHP | 242 | 6,8 |
| MHP | 85 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 69 | 1,9 |
| TİP | 47 | 1,3 |
| İYİ PARTİ | 47 | 1,3 |
| SOL PARTİ | 30 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 0,4 |
| MEMLEKET | 13 | 0,4 |
| Diğer (10) | 25 | 0,7 |