Ömeroğlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Ömeroğlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 400 kişi (TÜİK).
Ömeroğlu Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ömeroğlu Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ömeroğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 400 kişidir. 2007 yılında 436 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,4 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ömeroğlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ömeroğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 400 kişidir. 2007 yılında 436 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,3 azaldı.
Ömeroğlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ömeroğlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 400 | -3,1 |
| 2021 | 413 | -6,3 |
| 2020 | 441 | 7,0 |
| 2019 | 412 | -5,9 |
| 2018 | 438 | 17,1 |
| 2017 | 374 | 3,9 |
| 2016 | 360 | 8,8 |
| 2015 | 331 | -5,4 |
| 2014 | 350 | -4,4 |
| 2013 | 366 | 2,2 |
| 2012 | 358 | 6,9 |
| 2011 | 335 | -1,2 |
| 2010 | 339 | -8,6 |
| 2009 | 371 | -16,3 |
| 2008 | 443 | 1,6 |
| 2007 | 436 | - |
Ömeroğlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ömeroğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ömeroğlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 253, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %72,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %21,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 163 | 72,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 49 | 21,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 1,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 1,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 253, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %63,4 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %27,1 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 140 | 63,4 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 60 | 27,1 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 12 | 5,4 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 4 | 1,8 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Faik Ünal Silier | BTP | 1 | 0,5 |
| Taylan Tezcan | YTP | 1 | 0,5 |
| Zekai Soysal | MİLLET | 1 | 0,5 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 253, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %63,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 137 | 63,1 |
| MHP | 48 | 22,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 9 | 4,2 |
| SAADET | 8 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,8 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| MİLLET | 2 | 0,9 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Ömeroğlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ömeroğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 289, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %52,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %35,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 136 | 52,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 90 | 35,0 |
| Sinan Oğan | 31 | 12,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 289, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %63,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 148 | 63,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 86 | 36,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 289, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %26,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 68 | 26,8 |
| İYİ PARTİ | 62 | 24,4 |
| AK PARTİ | 47 | 18,5 |
| MHP | 20 | 7,9 |
| BBP | 19 | 7,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 14 | 5,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,4 |
| MEMLEKET | 4 | 1,6 |
| TİP | 2 | 0,8 |
| Diğer (3) | 3 | 1,2 |