Ömerşeyhler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Ömerşeyhler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 74 kişi (TÜİK).
Ömerşeyhler Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ömerşeyhler Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ömerşeyhler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 98 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,8 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Ömerşeyhler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ömerşeyhler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 98 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,5 azaldı.
Ömerşeyhler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ömerşeyhler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 74 | -11,9 |
| 2021 | 84 | -2,3 |
| 2020 | 86 | -6,5 |
| 2019 | 92 | -4,2 |
| 2018 | 96 | 14,3 |
| 2017 | 84 | -6,7 |
| 2016 | 90 | -1,1 |
| 2015 | 91 | -2,2 |
| 2014 | 93 | -5,1 |
| 2013 | 98 | - |
Ömerşeyhler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ömerşeyhler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ömerşeyhler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %54,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 41 | 54,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 33 | 44,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %63,8 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,8 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 44 | 63,8 |
| Ertunç Güngör | CHP | 24 | 34,8 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %61,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 44 | 61,1 |
| CHP | 26 | 36,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,8 |
Ömerşeyhler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ömerşeyhler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %75,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 52 | 75,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 20,3 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %98,7. En çok oyu %80,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 60 | 80,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 20,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %96,1. En çok oyu %59,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 41 | 59,4 |
| CHP | 13 | 18,8 |
| İYİ PARTİ | 5 | 7,2 |
| MHP | 4 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,9 |
| AP | 2 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |