Orta Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Orta Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 51 kişi (TÜİK).
Orta Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Orta Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Orta Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 51 kişidir. 2007 yılında 63 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %19,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %68,4 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Orta Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Orta Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 51 kişidir. 2007 yılında 63 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %19,0 azaldı.
Orta Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Orta Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 51 | -17,7 |
| 2021 | 62 | -20,5 |
| 2020 | 78 | -8,2 |
| 2019 | 85 | -40,6 |
| 2018 | 143 | 175,0 |
| 2017 | 52 | 0,0 |
| 2016 | 52 | 13,0 |
| 2015 | 46 | 2,2 |
| 2014 | 45 | 4,7 |
| 2013 | 43 | -23,2 |
| 2012 | 56 | 5,7 |
| 2011 | 53 | -8,6 |
| 2010 | 58 | -9,4 |
| 2009 | 64 | -22,9 |
| 2008 | 83 | 31,7 |
| 2007 | 63 | - |
Orta Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Orta Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Orta Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %107,0. En çok oyu %51,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %44,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 30 | 51,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 26 | 44,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,7 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %107,0. En çok oyu %68,4 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %22,8 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 39 | 68,4 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 13 | 22,8 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 5 | 8,8 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %107,0. En çok oyu %47,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %42,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 27 | 47,4 |
| AK PARTİ | 24 | 42,1 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 5,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 3,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,8 |
Orta Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Orta Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %104,9. En çok oyu %71,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30 | 71,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 28,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %104,9. En çok oyu %69,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 29 | 69,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 30,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %104,9. En çok oyu %39,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 16 | 39,0 |
| CHP | 9 | 21,9 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 12,2 |
| İYİ PARTİ | 5 | 12,2 |
| MHP | 2 | 4,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 4,9 |
| AB | 1 | 2,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 2,4 |