Ömerağa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Ömerağa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 430 kişi (TÜİK).
Ömerağa Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ömerağa Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ömerağa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 430 kişidir. 2007 yılında 810 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,8 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Ömerağa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ömerağa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 430 kişidir. 2007 yılında 810 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,9 azaldı.
Ömerağa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ömerağa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 430 | -7,5 |
| 2021 | 465 | -0,4 |
| 2020 | 467 | 2,9 |
| 2019 | 454 | 3,2 |
| 2018 | 440 | -13,2 |
| 2017 | 507 | 3,7 |
| 2016 | 489 | -1,4 |
| 2015 | 496 | -4,6 |
| 2014 | 520 | -3,5 |
| 2013 | 539 | 6,7 |
| 2012 | 505 | -6,3 |
| 2011 | 539 | -5,6 |
| 2010 | 571 | -12,4 |
| 2009 | 652 | -14,7 |
| 2008 | 764 | -5,7 |
| 2007 | 810 | - |
Ömerağa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ömerağa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ömerağa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 322, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %58,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %31,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 146 | 58,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 78 | 31,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 2,0 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 4 | 1,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,2 |
| Korkut Cesur | Bağımsız | 3 | 1,2 |
| Suat Karaman | Bağımsız | 3 | 1,2 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Mustafa Sanğu | Bağımsız | 2 | 0,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 322, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %49,8 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %29,7 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 124 | 49,8 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 74 | 29,7 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 40 | 16,1 |
| Turan Eğri | VATAN PARTİSİ | 4 | 1,6 |
| Metin Yılmaz | BTP | 3 | 1,2 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 322, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %50,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 124 | 50,2 |
| AK PARTİ | 87 | 35,2 |
| Bağımsız | 19 | 7,7 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| BTP | 2 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| SAADET | 1 | 0,4 |
Ömerağa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ömerağa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 341, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %67,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 198 | 67,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 82 | 27,8 |
| Sinan Oğan | 15 | 5,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 341, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %66,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 196 | 66,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 97 | 33,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 341, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %44,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 128 | 44,4 |
| CHP | 62 | 21,5 |
| MHP | 45 | 15,6 |
| İYİ PARTİ | 24 | 8,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,1 |
| BBP | 4 | 1,4 |
| MEMLEKET | 3 | 1,0 |
| AP | 2 | 0,7 |
| TİP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,7 |