Körler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Körler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 218 kişi (TÜİK).
Körler Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Körler Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Körler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 218 kişidir. 2007 yılında 522 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %58,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,1 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Körler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Körler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 218 kişidir. 2007 yılında 522 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %58,2 azaldı.
Körler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Körler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 218 | -12,8 |
| 2021 | 250 | -3,5 |
| 2020 | 259 | -26,4 |
| 2019 | 352 | -10,4 |
| 2018 | 393 | 24,0 |
| 2017 | 317 | -0,6 |
| 2016 | 319 | -4,2 |
| 2015 | 333 | 1,5 |
| 2014 | 328 | 6,8 |
| 2013 | 307 | -11,0 |
| 2012 | 345 | 5,5 |
| 2011 | 327 | -4,4 |
| 2010 | 342 | -18,6 |
| 2009 | 420 | -33,3 |
| 2008 | 630 | 20,7 |
| 2007 | 522 | - |
Körler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Körler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Körler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %65,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %29,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 117 | 65,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 53 | 29,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 2,2 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 2 | 1,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Korkut Cesur | Bağımsız | 1 | 0,6 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %58,1 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %20,9 ile Mehmet Cengiz (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 100 | 58,1 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 36 | 20,9 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 30 | 17,4 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 2 | 1,2 |
| Metin Yılmaz | BTP | 2 | 1,2 |
| Seyfullah Avcı | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| Turan Eğri | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %62,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 105 | 62,5 |
| AK PARTİ | 40 | 23,8 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 4,2 |
| Bağımsız | 5 | 3,0 |
| BTP | 3 | 1,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,2 |
| SAADET | 2 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| EMEP | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Körler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Körler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 182, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %54,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 88 | 54,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 68 | 42,0 |
| Sinan Oğan | 6 | 3,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 182, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %57,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 87 | 57,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 64 | 42,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 182, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %35,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 58 | 35,4 |
| İYİ PARTİ | 36 | 21,9 |
| CHP | 35 | 21,3 |
| MHP | 12 | 7,3 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 6,7 |
| BBP | 4 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,4 |
| MEMLEKET | 2 | 1,2 |