Tatlak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Tatlak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 135 kişi (TÜİK).
Tatlak Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tatlak Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tatlak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 135 kişidir. 2013 yılında 109 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %64,6 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Tatlak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tatlak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 135 kişidir. 2013 yılında 109 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,9 arttı.
Tatlak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tatlak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 135 | -0,7 |
| 2021 | 136 | 0,0 |
| 2020 | 136 | -11,1 |
| 2019 | 153 | -54,9 |
| 2018 | 339 | 260,6 |
| 2017 | 94 | 5,6 |
| 2016 | 89 | -8,2 |
| 2015 | 97 | -5,8 |
| 2014 | 103 | -5,5 |
| 2013 | 109 | - |
Tatlak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tatlak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tatlak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 304, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %64,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 175 | 64,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 84 | 30,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 2,2 |
| Mustafa Sanğu | Bağımsız | 2 | 0,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Lokman Cengiz | Bağımsız | 1 | 0,4 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 304, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %64,6 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %21,9 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 177 | 64,6 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 60 | 21,9 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 25 | 9,1 |
| Turan Eğri | VATAN PARTİSİ | 5 | 1,8 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 2 | 0,7 |
| Metin Yılmaz | BTP | 2 | 0,7 |
| Handan Türkoğlu | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 1 | 0,4 |
| Seyfullah Avcı | HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 304, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %54,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 149 | 54,8 |
| CHP | 58 | 21,3 |
| Bağımsız | 34 | 12,5 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 5,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,5 |
| BTP | 3 | 1,1 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,7 |
| MİLLET | 2 | 0,7 |
| SAADET | 2 | 0,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,7 |
Tatlak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tatlak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %88,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 92 | 88,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 11,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %80,0. En çok oyu %90,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 86 | 90,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 9,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %64,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 66 | 64,1 |
| MHP | 20 | 19,4 |
| İYİ PARTİ | 9 | 8,7 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,9 |
| CHP | 2 | 1,9 |
| HAK-PAR | 1 | 1,0 |