Remzi Oğuz Arık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.793 kişi (TÜİK).
Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.793 kişidir. 2007 yılında 5.726 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %71,5 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Remzi Oğuz Arık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.793 kişidir. 2007 yılında 5.726 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,3 azaldı.
Remzi Oğuz Arık Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Remzi Oğuz Arık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.793 | -6,1 |
| 2021 | 5.102 | 0,0 |
| 2020 | 5.100 | -4,6 |
| 2019 | 5.344 | -0,1 |
| 2018 | 5.349 | -3,2 |
| 2017 | 5.525 | -1,5 |
| 2016 | 5.607 | -0,9 |
| 2015 | 5.656 | 4,4 |
| 2014 | 5.420 | -5,1 |
| 2013 | 5.714 | -2,5 |
| 2012 | 5.860 | 1,7 |
| 2011 | 5.764 | -0,4 |
| 2010 | 5.790 | -1,0 |
| 2009 | 5.848 | 0,0 |
| 2008 | 5.846 | 2,1 |
| 2007 | 5.726 | - |
Remzi Oğuz Arık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Remzi Oğuz Arık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.057, sandığa gidenlerin oranı %79,6. En çok oyu %87,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %7,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 2.771 | 87,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 225 | 7,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 44 | 1,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 41 | 1,3 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 31 | 1,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 14 | 0,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 11 | 0,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 7 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 6 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 5 | 0,2 |
| Diğer (7) | 16 | 0,5 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.057, sandığa gidenlerin oranı %79,4. En çok oyu %71,5 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %11,3 ile İrfan Değirmenci (TİP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 2.241 | 71,5 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 353 | 11,3 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 223 | 7,1 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 116 | 3,7 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 44 | 1,4 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 37 | 1,2 |
| Çisel Demirkan Sakallı | TKP | 37 | 1,2 |
| İlknur Başer | SOL PARTİ | 14 | 0,5 |
| Selin Karsak Karaduman | DEVA PARTİSİ | 12 | 0,4 |
| Erol Koçoğlu | BÜYÜK BİRLİK | 9 | 0,3 |
| Diğer (14) | 49 | 1,6 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.057, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %74,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %7,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.359 | 74,8 |
| AK PARTİ | 225 | 7,1 |
| TİP | 220 | 7,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 124 | 3,9 |
| İYİ PARTİ | 46 | 1,5 |
| TKP | 43 | 1,4 |
| DEM Parti | 40 | 1,3 |
| SOL PARTİ | 15 | 0,5 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 9 | 0,3 |
| Diğer (13) | 60 | 1,9 |
Remzi Oğuz Arık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.080, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %86,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %10,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.185 | 86,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 403 | 10,9 |
| Sinan Oğan | 88 | 2,4 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.082, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %88,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %12,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.194 | 88,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 435 | 12,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.080, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %64,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %13,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.381 | 64,7 |
| İYİ PARTİ | 477 | 13,0 |
| AK PARTİ | 276 | 7,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 229 | 6,2 |
| MHP | 85 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 75 | 2,0 |
| TKP | 37 | 1,0 |
| MEMLEKET | 30 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 16 | 0,4 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 0,4 |
| Diğer (11) | 39 | 1,1 |