Ayrancı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Ayrancı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 16.373 kişi (TÜİK).
Ayrancı Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ayrancı Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ayrancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16.373 kişidir. 2007 yılında 20.151 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %67,0 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ayrancı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ayrancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16.373 kişidir. 2007 yılında 20.151 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,7 azaldı.
Ayrancı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ayrancı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 16.373 | -3,0 |
| 2021 | 16.875 | -1,1 |
| 2020 | 17.069 | -2,5 |
| 2019 | 17.504 | 0,6 |
| 2018 | 17.395 | -2,5 |
| 2017 | 17.847 | -2,9 |
| 2016 | 18.382 | -0,5 |
| 2015 | 18.480 | -0,8 |
| 2014 | 18.638 | -1,3 |
| 2013 | 18.875 | -3,5 |
| 2012 | 19.558 | 0,5 |
| 2011 | 19.455 | 0,1 |
| 2010 | 19.439 | -1,2 |
| 2009 | 19.678 | 0,5 |
| 2008 | 19.586 | -2,8 |
| 2007 | 20.151 | - |
Ayrancı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ayrancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ayrancı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.765, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %84,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %9,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 9.136 | 84,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 1.006 | 9,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 186 | 1,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 161 | 1,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 68 | 0,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 61 | 0,6 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 55 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 18 | 0,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 16 | 0,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 15 | 0,1 |
| Diğer (10) | 57 | 0,5 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.765, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %67,0 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %9,8 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 7.167 | 67,0 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 1.054 | 9,8 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 1.009 | 9,4 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 461 | 4,3 |
| Zafer Demiray | YTP | 206 | 1,9 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 163 | 1,5 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 142 | 1,3 |
| Çisel Demirkan Sakallı | TKP | 108 | 1,0 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 98 | 0,9 |
| Bülent Belovacıklı | BTP | 33 | 0,3 |
| Diğer (16) | 263 | 2,5 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13.765, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %71,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %9,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 7.705 | 71,8 |
| AK PARTİ | 1.025 | 9,6 |
| TİP | 561 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 533 | 5,0 |
| DEM Parti | 222 | 2,1 |
| İYİ PARTİ | 184 | 1,7 |
| TKP | 105 | 1,0 |
| YENİDEN REFAH | 103 | 1,0 |
| DEVA PARTİSİ | 43 | 0,4 |
| MEMLEKET | 33 | 0,3 |
| Diğer (16) | 212 | 2,0 |
Ayrancı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ayrancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.788, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %83,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %13,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.430 | 83,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.646 | 13,2 |
| Sinan Oğan | 414 | 3,3 |
| Muharrem İnce | 28 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.797, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %86,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %13,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.567 | 86,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.701 | 13,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.788, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %61,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %14,5 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 7.715 | 61,8 |
| İYİ PARTİ | 1.808 | 14,5 |
| AK PARTİ | 1.102 | 8,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 759 | 6,1 |
| MHP | 359 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 268 | 2,1 |
| MEMLEKET | 93 | 0,8 |
| TKP | 90 | 0,7 |
| YENİDEN REFAH | 86 | 0,7 |
| BBP | 45 | 0,4 |
| Diğer (14) | 101 | 0,8 |