Sansarak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı Sansarak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 307 kişi (TÜİK).
Sansarak Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sansarak Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sansarak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 307 kişidir. 2013 yılında 429 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,7 ile Zeynel Abidin Turan (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Sansarak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sansarak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 307 kişidir. 2013 yılında 429 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,4 azaldı.
Sansarak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sansarak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 307 | -1,6 |
| 2021 | 312 | -6,6 |
| 2020 | 334 | -1,5 |
| 2019 | 339 | 0,3 |
| 2018 | 338 | -3,7 |
| 2017 | 351 | 0,6 |
| 2016 | 349 | -10,5 |
| 2015 | 390 | -6,5 |
| 2014 | 417 | -2,8 |
| 2013 | 429 | - |
Sansarak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sansarak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sansarak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %39,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 94 | 39,7 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 84 | 35,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 45 | 19,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 3,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,8 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,4 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %48,7 ile Zeynel Abidin Turan (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %28,4 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 113 | 48,7 |
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 66 | 28,4 |
| Ayan Özer | CHP | 36 | 15,5 |
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 11 | 4,7 |
| Cüneyt Yiğit | DP | 2 | 0,9 |
| Ali Bayer | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Fatma Genç | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| - | Bağımsız | 1 | 0,4 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %52,2 ile YENİDEN REFAH aldı, ikinci sırada %25,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YENİDEN REFAH | 121 | 52,2 |
| AK PARTİ | 60 | 25,9 |
| CHP | 36 | 15,5 |
| İYİ PARTİ | 10 | 4,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,9 |
| DP | 2 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Sansarak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sansarak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 234, sandığa gidenlerin oranı %97,9. En çok oyu %61,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 134 | 61,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 73 | 33,3 |
| Sinan Oğan | 8 | 3,6 |
| Muharrem İnce | 4 | 1,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 234, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %67,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 153 | 67,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 73 | 32,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 234, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %42,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 94 | 42,7 |
| İYİ PARTİ | 44 | 20,0 |
| CHP | 35 | 15,9 |
| MHP | 33 | 15,0 |
| BBP | 2 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,9 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| AB | 1 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |