Saray Osmangazi Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Pursaklar, Ankara)
Ankara ili Pursaklar ilçesine bağlı Saray Osmangazi Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.184 kişi (TÜİK).
Saray Osmangazi Mahallesi, Ankara ilinin Pursaklar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Saray Osmangazi Mahallesi'nin haritası, Pursaklar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Saray Osmangazi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.184 kişidir. 2007 yılında 628 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %247,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,5 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Saray Osmangazi Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Saray Osmangazi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.184 kişidir. 2007 yılında 628 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %247,8 arttı.
Saray Osmangazi Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Saray Osmangazi Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.184 | -1,2 |
| 2021 | 2.210 | 10,1 |
| 2020 | 2.008 | -3,4 |
| 2019 | 2.079 | -0,8 |
| 2018 | 2.095 | 3,6 |
| 2017 | 2.023 | 4,2 |
| 2016 | 1.941 | 1,7 |
| 2015 | 1.908 | 5,0 |
| 2014 | 1.818 | -10,6 |
| 2013 | 2.033 | 28,9 |
| 2012 | 1.577 | -21,6 |
| 2011 | 2.011 | 7,0 |
| 2010 | 1.879 | 108,5 |
| 2009 | 901 | 39,5 |
| 2008 | 646 | 2,9 |
| 2007 | 628 | - |
Saray Osmangazi Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saray Osmangazi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Saray Osmangazi Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 619, sandığa gidenlerin oranı %62,4. En çok oyu %51,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 187 | 51,1 |
| Mansur Yavaş | CHP | 134 | 36,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 29 | 7,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 8 | 2,2 |
| Salih Koç | MİLLET | 4 | 1,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,3 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,3 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,3 |
Pursaklar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 619, sandığa gidenlerin oranı %62,4. En çok oyu %56,5 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,1 ile Halil Tunçay (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertuğrul Çetin | AK PARTİ | 204 | 56,5 |
| Halil Tunçay | CHP | 87 | 24,1 |
| Bayram Baş | YENİDEN REFAH | 48 | 13,3 |
| Zekeriya Ersarı | İYİ PARTİ | 8 | 2,2 |
| Edibali Erdem | MİLLET | 4 | 1,1 |
| Kurtuluş Korkmaz | ANAP | 2 | 0,6 |
| Şerafettin Coşar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Arife Göksel | BTP | 2 | 0,6 |
| Murat Aslandoğdu | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Serkan Sezer | DP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Pursaklar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 619, sandığa gidenlerin oranı %62,4. En çok oyu %52,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 189 | 52,6 |
| CHP | 98 | 27,3 |
| YENİDEN REFAH | 40 | 11,1 |
| İYİ PARTİ | 13 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,8 |
| MİLLET | 3 | 0,8 |
| SAADET | 3 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Saray Osmangazi Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Saray Osmangazi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %68,2. En çok oyu %68,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 271 | 68,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 106 | 26,8 |
| Sinan Oğan | 17 | 4,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %64,7. En çok oyu %70,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 269 | 70,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 112 | 29,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %68,2. En çok oyu %48,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 193 | 48,4 |
| CHP | 60 | 15,0 |
| MHP | 51 | 12,8 |
| İYİ PARTİ | 28 | 7,0 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 6,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 3,5 |
| BBP | 4 | 1,0 |
| TİP | 4 | 1,0 |
| MİLLET | 3 | 0,8 |
| MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| Diğer (7) | 9 | 2,2 |