Sarılar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Sarılar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 104 kişi (TÜİK).
Sarılar Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sarılar Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sarılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 104 kişidir. 2007 yılında 115 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %9,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,2 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 17,894 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 104 |
Sarılar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sarılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 104 kişidir. 2007 yılında 115 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %9,6 azaldı.
Sarılar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Sarılar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 104 | 7,2 |
| 2021 | 97 | -4,0 |
| 2020 | 101 | -10,6 |
| 2019 | 113 | 4,6 |
| 2018 | 108 | 17,4 |
| 2017 | 92 | 24,3 |
| 2016 | 74 | -16,9 |
| 2015 | 89 | 14,1 |
| 2014 | 78 | -10,3 |
| 2013 | 87 | -4,4 |
| 2012 | 91 | -4,2 |
| 2011 | 95 | 2,2 |
| 2010 | 93 | -14,7 |
| 2009 | 109 | -15,5 |
| 2008 | 129 | 12,2 |
| 2007 | 115 | - |
Sarılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sarılar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 131, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %66,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %29,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 82 | 66,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 36 | 29,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 2,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 131, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %51,2 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %44,8 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 64 | 51,2 |
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 56 | 44,8 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 3 | 2,4 |
| Emre Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Mehmet Zeki Kaplan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 131, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %50,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %43,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 62 | 50,8 |
| AK PARTİ | 53 | 43,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 4,9 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
Sarılar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sarılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %53,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 49 | 53,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 30,8 |
| Sinan Oğan | 14 | 15,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %64,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 55 | 64,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 36,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %32,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %30,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 29 | 32,2 |
| AK PARTİ | 27 | 30,0 |
| CHP | 13 | 14,4 |
| İYİ PARTİ | 12 | 13,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 6,7 |
| MEMLEKET | 2 | 2,2 |
| MİLLET | 1 | 1,1 |