Şenyuva Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı Şenyuva Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 8.764 kişi (TÜİK).
Şenyuva Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şenyuva Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şenyuva Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.764 kişidir. 2007 yılında 938 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %834,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,1 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Şenyuva Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şenyuva Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.764 kişidir. 2007 yılında 938 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %834,3 arttı.
Şenyuva Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Şenyuva Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 8.764 | -0,9 |
| 2021 | 8.842 | 4,5 |
| 2020 | 8.464 | 7,6 |
| 2019 | 7.866 | 6,0 |
| 2018 | 7.421 | 1,1 |
| 2017 | 7.343 | 2,9 |
| 2016 | 7.134 | 7,2 |
| 2015 | 6.655 | 19,2 |
| 2014 | 5.581 | 88,8 |
| 2013 | 2.956 | 756,8 |
| 2012 | 345 | -9,4 |
| 2011 | 381 | 0,8 |
| 2010 | 378 | -8,7 |
| 2009 | 414 | -24,7 |
| 2008 | 550 | -41,4 |
| 2007 | 938 | - |
Şenyuva Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şenyuva Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şenyuva Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.782, sandığa gidenlerin oranı %77,6. En çok oyu %49,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %41,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 2.139 | 49,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 1.796 | 41,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 181 | 4,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 85 | 2,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 44 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 36 | 0,8 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 14 | 0,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 12 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 5 | 0,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 4 | 0,1 |
| Diğer (9) | 17 | 0,4 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.782, sandığa gidenlerin oranı %77,6. En çok oyu %43,1 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,4 ile Mesut Özarslan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 1.870 | 43,1 |
| Mesut Özarslan | CHP | 1.708 | 39,4 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 247 | 5,7 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 143 | 3,3 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 121 | 2,8 |
| Ebru Özkan | YTP | 116 | 2,7 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 35 | 0,8 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 32 | 0,7 |
| Hamza Aydoğdu | DEVA PARTİSİ | 18 | 0,4 |
| Burak Karataşoğlu | BTP | 10 | 0,2 |
| Diğer (14) | 40 | 0,9 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 5.782, sandığa gidenlerin oranı %77,7. En çok oyu %42,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %39,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.867 | 42,9 |
| CHP | 1.720 | 39,6 |
| YENİDEN REFAH | 265 | 6,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 201 | 4,6 |
| İYİ PARTİ | 124 | 2,9 |
| SAADET | 42 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 35 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 24 | 0,6 |
| BTP | 14 | 0,3 |
| DEM Parti | 13 | 0,3 |
| Diğer (13) | 43 | 1,0 |
Şenyuva Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şenyuva Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.820, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %57,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.993 | 57,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.811 | 34,8 |
| Sinan Oğan | 394 | 7,6 |
| Muharrem İnce | 11 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.824, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %61,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.055 | 61,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.939 | 38,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.820, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %40,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.119 | 40,8 |
| CHP | 1.043 | 20,1 |
| İYİ PARTİ | 651 | 12,5 |
| MHP | 531 | 10,2 |
| YENİDEN REFAH | 238 | 4,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 237 | 4,6 |
| BBP | 77 | 1,5 |
| TİP | 77 | 1,5 |
| MEMLEKET | 53 | 1,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 46 | 0,9 |
| Diğer (13) | 71 | 1,4 |