Şeyhmuhittin Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Şeyhmuhittin Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.300 kişi (TÜİK).
Şeyhmuhittin Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şeyhmuhittin Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şeyhmuhittin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.300 kişidir. 2007 yılında 433 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %200,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,2 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Şeyhmuhittin Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şeyhmuhittin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.300 kişidir. 2007 yılında 433 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %200,2 arttı.
Şeyhmuhittin Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Şeyhmuhittin Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.300 | 13,5 |
| 2021 | 1.145 | -13,3 |
| 2020 | 1.320 | 32,9 |
| 2019 | 993 | 0,0 |
| 2018 | 993 | 17,9 |
| 2017 | 842 | 30,3 |
| 2016 | 646 | -13,3 |
| 2015 | 745 | 22,9 |
| 2014 | 606 | 11,2 |
| 2013 | 545 | -34,7 |
| 2012 | 835 | 142,0 |
| 2011 | 345 | 1,2 |
| 2010 | 341 | -18,8 |
| 2009 | 420 | -5,2 |
| 2008 | 443 | 2,3 |
| 2007 | 433 | - |
Şeyhmuhittin Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şeyhmuhittin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şeyhmuhittin Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %62,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %20,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 141 | 62,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 46 | 20,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 19 | 8,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 5,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 2 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,9 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %62,2 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %14,9 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 138 | 62,2 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 33 | 14,9 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 16 | 7,2 |
| Salih Berkay Uluçay | DEM Parti | 14 | 6,3 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 13 | 5,9 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 3 | 1,4 |
| Avni Akkoç | SAADET | 2 | 0,9 |
| Yusuf Alpsoy | HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
| Zekai Soysal | MİLLET | 1 | 0,5 |
| Ozan Emre Çiftçi | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %62,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %15,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 139 | 62,6 |
| MHP | 35 | 15,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 20 | 9,0 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 5,4 |
| İYİ PARTİ | 5 | 2,2 |
| BTP | 4 | 1,8 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 0,9 |
Şeyhmuhittin Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şeyhmuhittin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %60,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %31,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 117 | 60,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 61 | 31,4 |
| Sinan Oğan | 15 | 7,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %64,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %35,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 123 | 64,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 67 | 35,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %24,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 46 | 24,2 |
| AK PARTİ | 40 | 21,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 39 | 20,5 |
| İYİ PARTİ | 27 | 14,2 |
| BBP | 12 | 6,3 |
| MHP | 11 | 5,8 |
| TİP | 5 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 1,6 |