Seyran Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Seyran Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.224 kişi (TÜİK).
Seyran Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Seyran Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Seyran Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.224 kişidir. 2007 yılında 2.447 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %9,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,8 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Seyran Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Seyran Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.224 kişidir. 2007 yılında 2.447 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %9,1 azaldı.
Seyran Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Seyran Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.224 | 0,4 |
| 2021 | 2.215 | -6,1 |
| 2020 | 2.360 | -1,5 |
| 2019 | 2.395 | 3,0 |
| 2018 | 2.325 | 0,2 |
| 2017 | 2.320 | 3,2 |
| 2016 | 2.249 | 2,3 |
| 2015 | 2.199 | 1,4 |
| 2014 | 2.168 | -3,8 |
| 2013 | 2.253 | -3,9 |
| 2012 | 2.344 | 3,1 |
| 2011 | 2.274 | 0,4 |
| 2010 | 2.266 | -3,3 |
| 2009 | 2.343 | -5,6 |
| 2008 | 2.481 | 1,4 |
| 2007 | 2.447 | - |
Seyran Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Seyran Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Seyran Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.645, sandığa gidenlerin oranı %75,9. En çok oyu %59,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 693 | 59,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 409 | 34,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 28 | 2,4 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 12 | 1,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 8 | 0,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 7 | 0,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,4 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.645, sandığa gidenlerin oranı %75,1. En çok oyu %54,8 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %41,4 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 630 | 54,8 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 476 | 41,4 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 15 | 1,3 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 7 | 0,6 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 5 | 0,4 |
| Mehmet Alişan Yaşar | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| Fikret Baytar | BTP | 4 | 0,3 |
| Burak Küçük | MEMLEKET | 3 | 0,3 |
| Mehmet Sezgin Kubat | DP | 2 | 0,2 |
| Mustafa Ateş | HÜDA PAR | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.645, sandığa gidenlerin oranı %74,7. En çok oyu %42,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 495 | 42,9 |
| AK PARTİ | 413 | 35,8 |
| ANAP | 139 | 12,1 |
| YENİDEN REFAH | 55 | 4,8 |
| DEM Parti | 16 | 1,4 |
| İYİ PARTİ | 8 | 0,7 |
| SAADET | 7 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,3 |
| DP | 4 | 0,3 |
| Diğer (4) | 8 | 0,7 |
Seyran Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Seyran Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.687, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %61,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 834 | 61,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 423 | 31,3 |
| Sinan Oğan | 88 | 6,5 |
| Muharrem İnce | 7 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.688, sandığa gidenlerin oranı %79,6. En çok oyu %64,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 854 | 64,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 462 | 35,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.687, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %34,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 460 | 34,4 |
| MHP | 245 | 18,3 |
| CHP | 244 | 18,3 |
| İYİ PARTİ | 138 | 10,3 |
| YENİDEN REFAH | 99 | 7,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 54 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 32 | 2,4 |
| BBP | 21 | 1,6 |
| MEMLEKET | 11 | 0,8 |
| ANAP | 4 | 0,3 |
| Diğer (6) | 11 | 0,8 |