Soğukkuyu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Soğukkuyu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 150 kişi (TÜİK).
Soğukkuyu Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Soğukkuyu Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Soğukkuyu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 150 kişidir. 2013 yılında 102 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %47,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,0 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Soğukkuyu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Soğukkuyu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 150 kişidir. 2013 yılında 102 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %47,1 arttı.
Soğukkuyu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Soğukkuyu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 150 | -3,8 |
| 2021 | 156 | 5,4 |
| 2020 | 148 | 5,7 |
| 2019 | 140 | 4,5 |
| 2018 | 134 | 0,0 |
| 2017 | 134 | -2,2 |
| 2016 | 137 | 9,6 |
| 2015 | 125 | 5,0 |
| 2014 | 119 | 16,7 |
| 2013 | 102 | - |
Soğukkuyu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Soğukkuyu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Soğukkuyu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 162, sandığa gidenlerin oranı %101,2. En çok oyu %65,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 105 | 65,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 49 | 30,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 3,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,2 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 162, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %58,0 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %38,2 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 91 | 58,0 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 60 | 38,2 |
| Mert Kaya | MEMLEKET | 2 | 1,3 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 2 | 1,3 |
| Sevim Öner | HKP | 1 | 0,6 |
| Hilmi Aydoğdu | SAADET | 1 | 0,6 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 162, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %59,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 95 | 59,8 |
| AK PARTİ | 61 | 38,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,6 |
| SAADET | 1 | 0,6 |
Soğukkuyu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Soğukkuyu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %51,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 70 | 51,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 57 | 41,6 |
| Sinan Oğan | 7 | 5,1 |
| Muharrem İnce | 3 | 2,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %56,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 76 | 56,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 58 | 43,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %34,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 46 | 34,6 |
| AK PARTİ | 28 | 21,1 |
| MHP | 25 | 18,8 |
| İYİ PARTİ | 21 | 15,8 |
| MEMLEKET | 3 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,3 |
| TKP | 1 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,8 |
| BBP | 1 | 0,8 |