Öşürler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)

Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Öşürler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 32 kişi (TÜİK).

Öşürler Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Öşürler Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Öşürler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 32 kişidir. 2013 yılında 21 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %52,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,2 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 9,234 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Nallıhan

Nüfus (2022)

32

Öşürler Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Öşürler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 32 kişidir. 2013 yılında 21 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %52,4 arttı.

Öşürler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Öşürler Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 32 -8,6
2021 35 2,9
2020 34 -8,1
2019 37 -2,6
2018 38 31,0
2017 29 3,6
2016 28 0,0
2015 28 0,0
2014 28 33,3
2013 21 -

Öşürler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Öşürler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Öşürler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %105,6. En çok oyu %52,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Turgut Altınok AK PARTİ 20 52,6
Mansur Yavaş CHP 16 42,1
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 2 5,3

Nallıhan Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %102,8. En çok oyu %62,2 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,7 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
İsmail Öntaş AK PARTİ 23 62,2
Ertunç Güngör CHP 11 29,7
Kemal Varol YENİDEN REFAH 2 5,4
Korhan Özkıvanç DEM Parti 1 2,7

Nallıhan Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %102,8. En çok oyu %59,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,4 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 22 59,5
CHP 12 32,4
YENİDEN REFAH 2 5,4
DEVA PARTİSİ 1 2,7

Öşürler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Öşürler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %102,7. En çok oyu %56,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 21 56,8
Kemal Kılıçdaroğlu 15 40,5
Sinan Oğan 1 2,7

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %105,4. En çok oyu %59,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 23 59,0
Kemal Kılıçdaroğlu 16 41,0

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %105,4. En çok oyu %43,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,0 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 16 43,2
CHP 10 27,0
YENİDEN REFAH 3 8,1
MHP 3 8,1
İYİ PARTİ 3 8,1
HAK-PAR 1 2,7

Haritalar

Öşürler Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Nallıhan ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik