Subaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)

Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Subaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 42 kişi (TÜİK).

Subaşı Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Subaşı Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Subaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 42 kişidir. 2013 yılında 35 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,5 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 7,49 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Nallıhan

Nüfus (2022)

42

Subaşı Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Subaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 42 kişidir. 2013 yılında 35 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,0 arttı.

Subaşı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Subaşı Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 42 -12,5
2021 48 -2,0
2020 49 -10,9
2019 55 19,6
2018 46 142,1
2017 19 -5,0
2016 20 -9,1
2015 22 -18,5
2014 27 -22,9
2013 35 -

Subaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Subaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Subaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %51,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %43,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 32 51,6
Turgut Altınok AK PARTİ 27 43,5
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 2 3,2
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 1 1,6

Nallıhan Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %52,5 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %45,9 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
İsmail Öntaş AK PARTİ 32 52,5
Ertunç Güngör CHP 28 45,9
Mustafa İpek ZAFER PARTİSİ 1 1,6

Nallıhan Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %50,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %46,7 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 30 50,0
AK PARTİ 28 46,7
YENİDEN REFAH 2 3,3

Subaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Subaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %62,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 27 62,8
Kemal Kılıçdaroğlu 12 27,9
Sinan Oğan 3 7,0
Muharrem İnce 1 2,3

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %69,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 30 69,8
Kemal Kılıçdaroğlu 13 30,2

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,2 ile MHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 22 50,0
MHP 8 18,2
İYİ PARTİ 6 13,6
CHP 5 11,4
ZAFER PARTİSİ 3 6,8

Haritalar

Subaşı Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Nallıhan ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik