Cendere Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Cendere Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 59 kişi (TÜİK).
Cendere Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Cendere Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Cendere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 59 kişidir. 2013 yılında 52 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,6 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Cendere Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Cendere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 59 kişidir. 2013 yılında 52 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,5 arttı.
Cendere Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Cendere Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 59 | -4,8 |
| 2021 | 62 | -6,1 |
| 2020 | 66 | 3,1 |
| 2019 | 64 | 0,0 |
| 2018 | 64 | 23,1 |
| 2017 | 52 | 6,1 |
| 2016 | 49 | 2,1 |
| 2015 | 48 | -7,7 |
| 2014 | 52 | 0,0 |
| 2013 | 52 | - |
Cendere Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cendere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Cendere Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %65,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %25,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 44 | 65,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 17 | 25,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 4,5 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 1,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,5 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %55,6 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %33,3 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 35 | 55,6 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 21 | 33,3 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 3 | 4,8 |
| Hilmi Aydoğdu | SAADET | 2 | 3,2 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,6 |
| Ali Ulu | DP | 1 | 1,6 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %60,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 39 | 60,0 |
| AK PARTİ | 21 | 32,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 4,6 |
| TKH | 1 | 1,5 |
| SAADET | 1 | 1,5 |
Cendere Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Cendere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %51,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 23 | 51,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 42,2 |
| Sinan Oğan | 3 | 6,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %58,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 27 | 58,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 41,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %29,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 13 | 29,6 |
| İYİ PARTİ | 10 | 22,7 |
| MHP | 9 | 20,4 |
| CHP | 8 | 18,2 |
| GENÇPARTİ | 1 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,3 |