Epçeler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Epçeler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 54 kişi (TÜİK).
Epçeler Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Epçeler Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Epçeler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 54 kişidir. 2013 yılında 59 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,2 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Epçeler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Epçeler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 54 kişidir. 2013 yılında 59 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,5 azaldı.
Epçeler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Epçeler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 54 | 0,0 |
| 2021 | 54 | -8,5 |
| 2020 | 59 | 1,7 |
| 2019 | 58 | -6,5 |
| 2018 | 62 | 12,7 |
| 2017 | 55 | 3,8 |
| 2016 | 53 | -8,6 |
| 2015 | 58 | -6,5 |
| 2014 | 62 | 5,1 |
| 2013 | 59 | - |
Epçeler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Epçeler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Epçeler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %65,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 45 | 65,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 19 | 27,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 4,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 1,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %56,2 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %39,1 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 36 | 56,2 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 25 | 39,1 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 2 | 3,1 |
| Mücahid İlgün | BTP | 1 | 1,6 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %55,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 35 | 55,6 |
| AK PARTİ | 22 | 34,9 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 4,8 |
| HÜDA PAR | 2 | 3,2 |
| TİP | 1 | 1,6 |
Epçeler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Epçeler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %54,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 23 | 54,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 42,9 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %77,6. En çok oyu %51,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 23 | 51,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 48,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %25,0 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %22,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 11 | 25,0 |
| MHP | 10 | 22,7 |
| AK PARTİ | 9 | 20,4 |
| CHP | 4 | 9,1 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 6,8 |
| TİP | 1 | 2,3 |
| ANAP | 1 | 2,3 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 2,3 |