Süleymanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Süleymanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 200 kişi (TÜİK).
Süleymanlı Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Süleymanlı Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Süleymanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 200 kişidir. 2007 yılında 189 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,0 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Süleymanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Süleymanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 200 kişidir. 2007 yılında 189 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,8 arttı.
Süleymanlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Süleymanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 200 | -6,1 |
| 2021 | 213 | 0,0 |
| 2020 | 213 | -4,1 |
| 2019 | 222 | -3,1 |
| 2018 | 229 | 4,6 |
| 2017 | 219 | 8,4 |
| 2016 | 202 | 2,5 |
| 2015 | 197 | -3,0 |
| 2014 | 203 | 1,5 |
| 2013 | 200 | -1,0 |
| 2012 | 202 | -5,6 |
| 2011 | 214 | 3,4 |
| 2010 | 207 | 2,0 |
| 2009 | 203 | -0,5 |
| 2008 | 204 | 7,9 |
| 2007 | 189 | - |
Süleymanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Süleymanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Süleymanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %51,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %46,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 77 | 51,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 69 | 46,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 2,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %51,0 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %41,5 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 75 | 51,0 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 61 | 41,5 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 7 | 4,8 |
| Hakan Sarıbıyık | BTP | 2 | 1,4 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| Kerim Alçıkaya | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %46,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %43,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 69 | 46,3 |
| AK PARTİ | 65 | 43,6 |
| SAADET | 9 | 6,0 |
| BTP | 3 | 2,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Süleymanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Süleymanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %64,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 96 | 64,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 31,1 |
| Sinan Oğan | 5 | 3,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %66,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 88 | 66,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 45 | 33,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %46,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 67 | 46,2 |
| CHP | 25 | 17,2 |
| İYİ PARTİ | 23 | 15,9 |
| MHP | 17 | 11,7 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| BBP | 1 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 2,1 |