Aşağıkamışlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Aşağıkamışlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 167 kişi (TÜİK).
Aşağıkamışlı Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aşağıkamışlı Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aşağıkamışlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 167 kişidir. 2013 yılında 281 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %40,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,2 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Aşağıkamışlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Aşağıkamışlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 167 kişidir. 2013 yılında 281 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %40,6 azaldı.
Aşağıkamışlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Aşağıkamışlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 167 | -9,7 |
| 2021 | 185 | -10,2 |
| 2020 | 206 | -6,8 |
| 2019 | 221 | -21,9 |
| 2018 | 283 | 47,4 |
| 2017 | 192 | -10,3 |
| 2016 | 214 | -6,1 |
| 2015 | 228 | -6,6 |
| 2014 | 244 | -13,2 |
| 2013 | 281 | - |
Aşağıkamışlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aşağıkamışlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aşağıkamışlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %60,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 94 | 60,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 57 | 36,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %58,2 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %36,6 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 89 | 58,2 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 56 | 36,6 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 6 | 3,9 |
| Hakan Sarıbıyık | BTP | 1 | 0,7 |
| Ayhan Taşçı | YTP | 1 | 0,7 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %42,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 66 | 42,6 |
| AK PARTİ | 51 | 32,9 |
| SAADET | 33 | 21,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| Bağımsız | 1 | 0,7 |
Aşağıkamışlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aşağıkamışlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 171, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %69,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 105 | 69,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 27,8 |
| Sinan Oğan | 4 | 2,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 171, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %68,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 96 | 68,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 31,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 171, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %47,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 72 | 47,1 |
| CHP | 33 | 21,6 |
| MHP | 15 | 9,8 |
| İYİ PARTİ | 14 | 9,2 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 2,0 |
| MEMLEKET | 2 | 1,3 |