Yukarıkamışlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Yukarıkamışlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 48 kişi (TÜİK).
Yukarıkamışlı Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarıkamışlı Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarıkamışlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 39 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,0 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yukarıkamışlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yukarıkamışlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 39 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,1 arttı.
Yukarıkamışlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yukarıkamışlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 48 | 11,6 |
| 2021 | 43 | -4,4 |
| 2020 | 45 | -19,6 |
| 2019 | 56 | 14,3 |
| 2018 | 49 | 19,5 |
| 2017 | 41 | -6,8 |
| 2016 | 44 | -4,3 |
| 2015 | 46 | 7,0 |
| 2014 | 43 | 10,3 |
| 2013 | 39 | - |
Yukarıkamışlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarıkamışlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarıkamışlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %60,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 32 | 60,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 21 | 39,6 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %56,0 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,0 ile Adem Barış Aşkın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 28 | 56,0 |
| Adem Barış Aşkın | CHP | 21 | 42,0 |
| Emre Turan | DEVA PARTİSİ | 1 | 2,0 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %47,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,4 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 24 | 47,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 14 | 27,4 |
| CHP | 11 | 21,6 |
| BTP | 1 | 2,0 |
| SAADET | 1 | 2,0 |
Yukarıkamışlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarıkamışlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %110,2. En çok oyu %76,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 40 | 76,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 17,3 |
| Sinan Oğan | 3 | 5,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %106,1. En çok oyu %84,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 43 | 84,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 15,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %110,2. En çok oyu %66,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 35 | 66,0 |
| CHP | 6 | 11,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,8 |
| MHP | 2 | 3,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 3,8 |
| BBP | 1 | 1,9 |
| ANAP | 1 | 1,9 |
| AP | 1 | 1,9 |