Taburlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)

Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Taburlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 143 kişi (TÜİK).

Taburlar Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Taburlar Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Taburlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 143 kişidir. 2013 yılında 185 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,8 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 30,387 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Elmadağ

Nüfus (2022)

143

Taburlar Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Taburlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 143 kişidir. 2013 yılında 185 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,7 azaldı.

Taburlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Taburlar Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 143 -8,3
2021 156 -1,9
2020 159 -3,0
2019 164 -31,4
2018 239 45,7
2017 164 -7,9
2016 178 -6,3
2015 190 -3,6
2014 197 6,5
2013 185 -

Taburlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Taburlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Taburlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %57,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 60 57,1
Turgut Altınok AK PARTİ 40 38,1
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 2 1,9
Mehmet Selim Çetin DSP 1 0,9
Gültan Kışanak DEM Parti 1 0,9
Abdullah Demiryürek AB PARTİ 1 0,9

Elmadağ Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %59,8 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %33,0 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Adem Barış Aşkın CHP 58 59,8
Eyyüp Tekiner AK PARTİ 32 33,0
Seyfettin Boğazli YENİDEN REFAH 2 2,1
Raşit Seymen TKP 1 1,0
Kerim Alçıkaya ZAFER PARTİSİ 1 1,0
Ayhan Taşçı YTP 1 1,0
İsmail Yardımcı HÜDA PAR 1 1,0
Mevlüt Demir SAADET 1 1,0

Elmadağ Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %54,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %20,4 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 56 54,4
AK PARTİ 21 20,4
BÜYÜK BİRLİK 15 14,6
YENİDEN REFAH 2 1,9
YTP 2 1,9
SOL PARTİ 1 1,0
TKP 1 1,0
ZAFER PARTİSİ 1 1,0
TKH 1 1,0
HÜDA PAR 1 1,0
Diğer (2) 2 1,9

Taburlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Taburlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %71,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 79 71,2
Kemal Kılıçdaroğlu 30 27,0
Sinan Oğan 2 1,8

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %78,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 86 78,2
Kemal Kılıçdaroğlu 24 21,8

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %42,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %42,6 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 46 42,6
CHP 46 42,6
MHP 4 3,7
İYİ PARTİ 3 2,8
BBP 2 1,9
YENİDEN REFAH 2 1,9
AP 2 1,9
ZAFER PARTİSİ 2 1,9
YEŞİL SOL PARTİ 1 0,9

Haritalar

Taburlar Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Elmadağ ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik