Kuşçuali Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Kuşçuali Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 157 kişi (TÜİK).
Kuşçuali Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kuşçuali Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kuşçuali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 157 kişidir. 2013 yılında 186 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,5 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kuşçuali Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kuşçuali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 157 kişidir. 2013 yılında 186 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,6 azaldı.
Kuşçuali Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kuşçuali Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 157 | 6,1 |
| 2021 | 148 | 0,7 |
| 2020 | 147 | 10,5 |
| 2019 | 133 | -10,7 |
| 2018 | 149 | -10,8 |
| 2017 | 167 | 1,8 |
| 2016 | 164 | -7,9 |
| 2015 | 178 | 6,6 |
| 2014 | 167 | -10,2 |
| 2013 | 186 | - |
Kuşçuali Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kuşçuali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kuşçuali Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 137, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %50,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %41,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 57 | 50,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 47 | 41,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 5,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,9 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 137, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %50,5 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %39,6 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 56 | 50,5 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 44 | 39,6 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 5 | 4,5 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 4 | 3,6 |
| Raşit Seymen | TKP | 1 | 0,9 |
| Kerim Alçıkaya | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 137, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %46,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 53 | 46,5 |
| AK PARTİ | 45 | 39,5 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,4 |
| Bağımsız | 4 | 3,5 |
| BTP | 2 | 1,8 |
| SAADET | 2 | 1,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,9 |
| TKP | 1 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Kuşçuali Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kuşçuali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 143, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %75,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 95 | 75,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 15,1 |
| Sinan Oğan | 9 | 7,1 |
| Muharrem İnce | 3 | 2,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 143, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %83,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 105 | 83,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 16,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 143, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %52,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 66 | 52,8 |
| MHP | 19 | 15,2 |
| CHP | 9 | 7,2 |
| İYİ PARTİ | 9 | 7,2 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 5,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 4,8 |
| BBP | 2 | 1,6 |
| AB | 2 | 1,6 |
| MİLLET | 1 | 0,8 |
| HAK-PAR | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |