Karacahasan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Karacahasan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 263 kişi (TÜİK).
Karacahasan Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karacahasan Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karacahasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 263 kişidir. 2013 yılında 317 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,7 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karacahasan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karacahasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 263 kişidir. 2013 yılında 317 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,0 azaldı.
Karacahasan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karacahasan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 263 | 1,5 |
| 2021 | 259 | 2,4 |
| 2020 | 253 | -2,3 |
| 2019 | 259 | -6,2 |
| 2018 | 276 | 10,0 |
| 2017 | 251 | -6,7 |
| 2016 | 269 | -4,6 |
| 2015 | 282 | -4,7 |
| 2014 | 296 | -6,6 |
| 2013 | 317 | - |
Karacahasan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karacahasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karacahasan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %50,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 119 | 50,9 |
| Mansur Yavaş | CHP | 100 | 42,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 2,6 |
| Serkan Ünver | YTP | 3 | 1,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,4 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,4 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %48,7 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %44,0 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 113 | 48,7 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 102 | 44,0 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 6 | 2,6 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 3 | 1,3 |
| Ayhan Taşçı | YTP | 2 | 0,9 |
| İsmail Yardımcı | HÜDA PAR | 2 | 0,9 |
| Şeref Tural | DP | 2 | 0,9 |
| Erkin Akbay | DEM Parti | 1 | 0,4 |
| Hakan Sarıbıyık | BTP | 1 | 0,4 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %53,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %41,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 125 | 53,0 |
| CHP | 97 | 41,1 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 3,0 |
| YTP | 2 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| SAADET | 1 | 0,4 |
| Bağımsız | 1 | 0,4 |
Karacahasan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karacahasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %76,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 173 | 76,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 40 | 17,8 |
| Muharrem İnce | 6 | 2,7 |
| Sinan Oğan | 6 | 2,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %80,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 184 | 80,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 20,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %64,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 142 | 64,5 |
| CHP | 36 | 16,4 |
| MHP | 12 | 5,5 |
| İYİ PARTİ | 8 | 3,6 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| HAK-PAR | 2 | 0,9 |
| BBP | 2 | 0,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 1,4 |