Tahtalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)

Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Tahtalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 34 kişi (TÜİK).

Tahtalar Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tahtalar Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tahtalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 34 kişidir. 2013 yılında 17 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %100,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,2 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 3,897 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Kızılcahamam

Nüfus (2022)

34

Tahtalar Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Tahtalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 34 kişidir. 2013 yılında 17 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %100,0 arttı.

Tahtalar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Tahtalar Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 34 0,0
2021 34 -15,0
2020 40 -9,1
2019 44 -24,1
2018 58 346,2
2017 13 -23,5
2016 17 13,3
2015 15 0,0
2014 15 -11,8
2013 17 -

Tahtalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tahtalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tahtalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 33, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %55,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Turgut Altınok AK PARTİ 16 55,2
Mansur Yavaş CHP 11 37,9
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 2 6,9

Kızılcahamam Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 33, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %55,2 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,5 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Süleyman Acar AK PARTİ 16 55,2
Coşkun Ünal CHP 10 34,5
Selçuk Kırmızı İYİ PARTİ 2 6,9
Veysel Üzmez SAADET 1 3,5

Kızılcahamam Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 33, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %41,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %37,9 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 12 41,4
CHP 11 37,9
İYİ PARTİ 3 10,3
SAADET 2 6,9
YENİDEN REFAH 1 3,5

Tahtalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tahtalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %105,7. En çok oyu %72,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 26 72,2
Kemal Kılıçdaroğlu 8 22,2
Sinan Oğan 2 5,6

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %102,9. En çok oyu %86,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 31 86,1
Kemal Kılıçdaroğlu 5 13,9

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %105,7. En çok oyu %63,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,9 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 23 63,9
CHP 5 13,9
İYİ PARTİ 4 11,1
MHP 3 8,3

Haritalar

Tahtalar Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Kızılcahamam ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik