Yukarıada Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Yukarıada Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 48 kişi (TÜİK).
Yukarıada Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarıada Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarıada Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 33 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %45,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %76,6 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 3,872 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 48 |
Yukarıada Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yukarıada Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 33 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %45,5 arttı.
Yukarıada Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yukarıada Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 48 | 0,0 |
| 2021 | 48 | -4,0 |
| 2020 | 50 | -13,8 |
| 2019 | 58 | -39,6 |
| 2018 | 96 | 357,1 |
| 2017 | 21 | -4,5 |
| 2016 | 22 | -8,3 |
| 2015 | 24 | -7,7 |
| 2014 | 26 | -21,2 |
| 2013 | 33 | - |
Yukarıada Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarıada Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarıada Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %74,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 35 | 74,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 10 | 21,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 4,3 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %76,6 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %17,0 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 36 | 76,6 |
| Coşkun Ünal | CHP | 8 | 17,0 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 2 | 4,3 |
| - | Bağımsız | 1 | 2,1 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %78,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 36 | 78,3 |
| CHP | 5 | 10,9 |
| İYİ PARTİ | 2 | 4,3 |
| SAADET | 2 | 4,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 2,2 |
Yukarıada Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarıada Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 47, sandığa gidenlerin oranı %104,3. En çok oyu %83,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 39 | 83,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 12,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 2,1 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 47, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %91,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42 | 91,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 8,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 47, sandığa gidenlerin oranı %104,3. En çok oyu %44,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 22 | 44,9 |
| MHP | 17 | 34,7 |
| İYİ PARTİ | 5 | 10,2 |
| BBP | 2 | 4,1 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,0 |
| CHP | 1 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,0 |