Yukarıhüyük Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Yukarıhüyük Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 25 kişi (TÜİK).
Yukarıhüyük Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarıhüyük Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarıhüyük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 25 kişidir. 2013 yılında 29 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,1 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 9,011 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 25 |
Yukarıhüyük Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yukarıhüyük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 25 kişidir. 2013 yılında 29 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,8 azaldı.
Yukarıhüyük Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yukarıhüyük Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 25 | 4,2 |
| 2021 | 24 | 4,3 |
| 2020 | 23 | 0,0 |
| 2019 | 23 | -11,5 |
| 2018 | 26 | 4,0 |
| 2017 | 25 | -10,7 |
| 2016 | 28 | 3,7 |
| 2015 | 27 | -3,6 |
| 2014 | 28 | -3,4 |
| 2013 | 29 | - |
Yukarıhüyük Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarıhüyük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarıhüyük Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 28, sandığa gidenlerin oranı %82,1. En çok oyu %50,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 11 | 50,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 9 | 40,9 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 2 | 9,1 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 28, sandığa gidenlerin oranı %78,6. En çok oyu %57,1 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,9 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 12 | 57,1 |
| Coşkun Ünal | CHP | 9 | 42,9 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 28, sandığa gidenlerin oranı %78,6. En çok oyu %47,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %42,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 10 | 47,6 |
| CHP | 9 | 42,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 4,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 4,8 |
Yukarıhüyük Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarıhüyük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 29, sandığa gidenlerin oranı %106,9. En çok oyu %61,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 19 | 61,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 32,3 |
| Sinan Oğan | 2 | 6,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 29, sandığa gidenlerin oranı %106,9. En çok oyu %64,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 20 | 64,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 35,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 29, sandığa gidenlerin oranı %106,9. En çok oyu %41,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 13 | 41,9 |
| İYİ PARTİ | 8 | 25,8 |
| MHP | 4 | 12,9 |
| CHP | 2 | 6,5 |
| MEMLEKET | 1 | 3,2 |
| BBP | 1 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 3,2 |
| ANAP | 1 | 3,2 |