Havutlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Havutlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.639 kişi (TÜİK).
Havutlu Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Havutlu Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Havutlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.639 kişidir. 2007 yılında 4.334 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %7,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %79,5 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Havutlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Havutlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.639 kişidir. 2007 yılında 4.334 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %7,0 arttı.
Havutlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Havutlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.639 | 2,2 |
| 2021 | 4.537 | 2,6 |
| 2020 | 4.421 | 12,0 |
| 2019 | 3.948 | -0,6 |
| 2018 | 3.970 | 0,2 |
| 2017 | 3.964 | -1,0 |
| 2016 | 4.004 | -0,8 |
| 2015 | 4.036 | -0,8 |
| 2014 | 4.068 | -2,2 |
| 2013 | 4.158 | -0,7 |
| 2012 | 4.189 | -2,5 |
| 2011 | 4.297 | -0,7 |
| 2010 | 4.326 | 0,7 |
| 2009 | 4.298 | 0,7 |
| 2008 | 4.268 | -1,5 |
| 2007 | 4.334 | - |
Havutlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Havutlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Havutlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.607, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %83,7 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %11,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 2.466 | 83,7 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 338 | 11,5 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 47 | 1,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 27 | 0,9 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 11 | 0,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 10 | 0,3 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 9 | 0,3 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 8 | 0,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 7 | 0,2 |
| Sevil Aracı | EMEP | 5 | 0,2 |
| Diğer (8) | 17 | 0,6 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.607, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %79,5 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %12,8 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 2.302 | 79,5 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 371 | 12,8 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 69 | 2,4 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 55 | 1,9 |
| Ali Balsak | TKP | 27 | 0,9 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 17 | 0,6 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 14 | 0,5 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 9 | 0,3 |
| Ahmet Ergör | BTP | 9 | 0,3 |
| Cihan Aydar | TİP | 5 | 0,2 |
| Diğer (9) | 17 | 0,6 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.607, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %80,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %11,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.345 | 80,5 |
| AK PARTİ | 336 | 11,5 |
| DEM Parti | 57 | 2,0 |
| İYİ PARTİ | 49 | 1,7 |
| TKP | 20 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 16 | 0,6 |
| BTP | 12 | 0,4 |
| DSP | 11 | 0,4 |
| Diğer (8) | 34 | 1,2 |
Havutlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Havutlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.553, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %87,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %12,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.742 | 87,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 380 | 12,1 |
| Sinan Oğan | 23 | 0,7 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.554, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %87,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %12,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.797 | 87,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 401 | 12,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.553, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %69,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %7,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.156 | 69,1 |
| AK PARTİ | 241 | 7,7 |
| İYİ PARTİ | 179 | 5,7 |
| TİP | 154 | 4,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 144 | 4,6 |
| MHP | 113 | 3,6 |
| TKP | 25 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 0,5 |
| MİLLET | 9 | 0,3 |
| MEMLEKET | 9 | 0,3 |
| Diğer (7) | 29 | 0,9 |