Tepecik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Tepecik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 770 kişi (TÜİK).
Tepecik Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tepecik Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tepecik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 770 kişidir. 2007 yılında 6.828 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %88,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %65,1 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tepecik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tepecik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 770 kişidir. 2007 yılında 6.828 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %88,7 azaldı.
Tepecik Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tepecik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 770 | -18,7 |
| 2021 | 947 | 4,3 |
| 2020 | 908 | -13,9 |
| 2019 | 1.054 | -20,0 |
| 2018 | 1.317 | -31,1 |
| 2017 | 1.912 | -31,2 |
| 2016 | 2.778 | -10,9 |
| 2015 | 3.117 | -12,4 |
| 2014 | 3.559 | -8,8 |
| 2013 | 3.904 | -12,0 |
| 2012 | 4.438 | -10,6 |
| 2011 | 4.965 | -8,8 |
| 2010 | 5.447 | -10,9 |
| 2009 | 6.113 | -5,3 |
| 2008 | 6.455 | -5,5 |
| 2007 | 6.828 | - |
Tepecik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tepecik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tepecik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 491, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %68,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 257 | 68,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 101 | 27,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 1,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,5 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,3 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 491, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %65,1 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Asım Balcı (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 248 | 65,1 |
| Asım Balcı | AK PARTİ | 110 | 28,9 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 8 | 2,1 |
| Murat Sipahi | SAADET | 3 | 0,8 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Hasan Dinçer | ANAP | 2 | 0,5 |
| Şöhret Nil Şengönül | YTP | 2 | 0,5 |
| Elif Kaya | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| İlke Işık Ünüvar | EMEP | 1 | 0,3 |
| Murat Günaydın | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 491, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %64,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 246 | 64,9 |
| AK PARTİ | 110 | 29,0 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 2,4 |
| İYİ PARTİ | 4 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| SAADET | 3 | 0,8 |
| DEM Parti | 1 | 0,3 |
| EMEP | 1 | 0,3 |
| DP | 1 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Tepecik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tepecik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 512, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %55,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 242 | 55,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 176 | 40,5 |
| Sinan Oğan | 13 | 3,0 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 513, sandığa gidenlerin oranı %82,8. En çok oyu %58,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 248 | 58,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 175 | 41,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 512, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %43,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 186 | 43,5 |
| AK PARTİ | 104 | 24,3 |
| MHP | 58 | 13,6 |
| İYİ PARTİ | 44 | 10,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 10 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| BBP | 3 | 0,7 |
| MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |