Tolköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Tolköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 534 kişi (TÜİK).
Tolköy Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tolköy Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tolköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 534 kişidir. 2007 yılında 325 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %64,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,1 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Tolköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tolköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 534 kişidir. 2007 yılında 325 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %64,3 arttı.
Tolköy Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tolköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 534 | -11,0 |
| 2021 | 600 | -13,7 |
| 2020 | 695 | -15,3 |
| 2019 | 821 | 39,6 |
| 2018 | 588 | 26,5 |
| 2017 | 465 | -10,4 |
| 2016 | 519 | -1,7 |
| 2015 | 528 | -16,5 |
| 2014 | 632 | -14,2 |
| 2013 | 737 | 83,8 |
| 2012 | 401 | -15,0 |
| 2011 | 472 | -2,5 |
| 2010 | 484 | -22,4 |
| 2009 | 624 | -14,8 |
| 2008 | 732 | 125,2 |
| 2007 | 325 | - |
Tolköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tolköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tolköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 545, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %57,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 253 | 57,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 168 | 37,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 1,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,7 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,2 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 545, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %49,1 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,8 ile İsa Kaplan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 218 | 49,1 |
| İsa Kaplan | CHP | 128 | 28,8 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 73 | 16,4 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 7 | 1,6 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 6 | 1,4 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 4 | 0,9 |
| Zekican Demirçelen | TKP | 1 | 0,2 |
| Bayram Tuncer | BTP | 1 | 0,2 |
| Abdulhalim Çelik | HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 545, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %45,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 198 | 45,2 |
| CHP | 152 | 34,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 66 | 15,1 |
| SAADET | 8 | 1,8 |
| İYİ PARTİ | 6 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,4 |
| BTP | 1 | 0,2 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
Tolköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tolköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 474, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %72,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 289 | 72,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 91 | 22,8 |
| Sinan Oğan | 19 | 4,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 475, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %73,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 283 | 73,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 100 | 26,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 474, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %39,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 152 | 39,2 |
| MHP | 118 | 30,4 |
| İYİ PARTİ | 54 | 13,9 |
| CHP | 32 | 8,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 2,8 |
| MEMLEKET | 6 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,0 |
| BBP | 2 | 0,5 |
| ANAP | 2 | 0,5 |
| AP | 2 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |