Ergin Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Ergin Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 418 kişi (TÜİK).
Ergin Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ergin Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ergin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 418 kişidir. 2013 yılında 372 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,3 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Ergin Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ergin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 418 kişidir. 2013 yılında 372 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,4 arttı.
Ergin Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ergin Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 418 | -12,6 |
| 2021 | 478 | -12,8 |
| 2020 | 548 | -12,3 |
| 2019 | 625 | -20,7 |
| 2018 | 788 | 79,5 |
| 2017 | 439 | -7,2 |
| 2016 | 473 | -4,1 |
| 2015 | 493 | -39,3 |
| 2014 | 812 | 118,3 |
| 2013 | 372 | - |
Ergin Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ergin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ergin Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 490, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %52,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 212 | 52,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 165 | 40,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 14 | 3,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 4 | 1,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,2 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 490, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %33,3 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,3 ile Abbas Şahin (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 133 | 33,3 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 117 | 29,3 |
| İsa Kaplan | CHP | 105 | 26,3 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 38 | 9,5 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 3 | 0,8 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 1 | 0,2 |
| Bayram Tuncer | BTP | 1 | 0,2 |
| Mehmet Karabay | MİLLET | 1 | 0,2 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 490, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %34,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 136 | 34,9 |
| AK PARTİ | 131 | 33,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 85 | 21,8 |
| İYİ PARTİ | 23 | 5,9 |
| BTP | 5 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,0 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| SAADET | 2 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,3 |
| YTP | 1 | 0,3 |
Ergin Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ergin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 387, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %63,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 201 | 63,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 111 | 35,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,6 |
| Sinan Oğan | 2 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 387, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %66,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 211 | 66,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 108 | 33,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 387, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %47,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 150 | 47,3 |
| CHP | 58 | 18,3 |
| İYİ PARTİ | 40 | 12,6 |
| MHP | 26 | 8,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 24 | 7,6 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 2,5 |
| BBP | 4 | 1,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| ANAP | 1 | 0,3 |
| HKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |