Hacımuratlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Hacımuratlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 322 kişi (TÜİK).
Hacımuratlı Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacımuratlı Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacımuratlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 322 kişidir. 2007 yılında 169 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %90,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,0 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hacımuratlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacımuratlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 322 kişidir. 2007 yılında 169 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %90,5 arttı.
Hacımuratlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hacımuratlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 322 | -3,0 |
| 2021 | 332 | 14,9 |
| 2020 | 289 | 1,4 |
| 2019 | 285 | -7,5 |
| 2018 | 308 | 45,3 |
| 2017 | 212 | -2,3 |
| 2016 | 217 | -15,6 |
| 2015 | 257 | 4,9 |
| 2014 | 245 | 4,7 |
| 2013 | 234 | 10,9 |
| 2012 | 211 | -14,9 |
| 2011 | 248 | -3,9 |
| 2010 | 258 | -10,7 |
| 2009 | 289 | -2,4 |
| 2008 | 296 | 75,1 |
| 2007 | 169 | - |
Hacımuratlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacımuratlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacımuratlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 284, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %65,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %25,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 147 | 65,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 57 | 25,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 10 | 4,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 2,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,9 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,4 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 284, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %48,0 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %28,2 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 107 | 48,0 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 63 | 28,2 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 30 | 13,4 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 7 | 3,1 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 7 | 3,1 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| Aslıtürk Çallı | TKP | 2 | 0,9 |
| Şevval Kazancı | BTP | 1 | 0,5 |
| Aysel Duman | TİP | 1 | 0,5 |
| Selim Akgül | SAADET | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 284, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %51,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %20,7 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 114 | 51,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 46 | 20,7 |
| MHP | 35 | 15,8 |
| İYİ PARTİ | 8 | 3,6 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| TKP | 2 | 0,9 |
| TİP | 2 | 0,9 |
| ANAP | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| Diğer (4) | 4 | 1,8 |
Hacımuratlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacımuratlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 280, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %56,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 148 | 56,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 101 | 38,5 |
| Sinan Oğan | 11 | 4,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 280, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %59,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 146 | 59,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 100 | 40,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 280, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %30,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 79 | 30,7 |
| AK PARTİ | 71 | 27,6 |
| İYİ PARTİ | 59 | 23,0 |
| MHP | 16 | 6,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 10 | 3,9 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 2,7 |
| MEMLEKET | 5 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| TKP | 2 | 0,8 |
| ANAP | 2 | 0,8 |
| Diğer (2) | 3 | 1,2 |