Gökçehüyük Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Gökçehüyük Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 878 kişi (TÜİK).
Gökçehüyük Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gökçehüyük Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gökçehüyük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 878 kişidir. 2007 yılında 2.247 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %60,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,2 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gökçehüyük Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gökçehüyük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 878 kişidir. 2007 yılında 2.247 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %60,9 azaldı.
Gökçehüyük Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gökçehüyük Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 878 | 17,4 |
| 2021 | 748 | -4,0 |
| 2020 | 779 | -3,5 |
| 2019 | 807 | -16,2 |
| 2018 | 963 | -2,3 |
| 2017 | 986 | -0,2 |
| 2016 | 988 | -7,4 |
| 2015 | 1.067 | -24,5 |
| 2014 | 1.414 | 1,4 |
| 2013 | 1.395 | -8,8 |
| 2012 | 1.530 | -29,7 |
| 2011 | 2.175 | -1,6 |
| 2010 | 2.211 | -1,7 |
| 2009 | 2.250 | 3,3 |
| 2008 | 2.179 | -3,0 |
| 2007 | 2.247 | - |
Gökçehüyük Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gökçehüyük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gökçehüyük Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 640, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %60,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 337 | 60,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 193 | 34,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 2,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 1,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 640, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %42,2 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %29,3 ile Ramazan Şimşek (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 236 | 42,2 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 164 | 29,3 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 121 | 21,6 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 13 | 2,3 |
| Nilgün Birbaş | DSP | 6 | 1,1 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,1 |
| Selim Akgül | SAADET | 4 | 0,7 |
| Hüseyin Sarıaslan | MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| Aysel Duman | TİP | 2 | 0,4 |
| Recai Canoruç | ANAP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,5 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 640, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %44,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 245 | 44,1 |
| MHP | 156 | 28,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 101 | 18,2 |
| İYİ PARTİ | 15 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,3 |
| DSP | 3 | 0,5 |
| BTP | 3 | 0,5 |
| MİLLET | 3 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (7) | 7 | 1,3 |
Gökçehüyük Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gökçehüyük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 561, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %46,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 228 | 46,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 228 | 46,3 |
| Sinan Oğan | 33 | 6,7 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 561, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %50,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 249 | 50,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 240 | 49,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 561, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %31,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 156 | 31,7 |
| AK PARTİ | 127 | 25,8 |
| MHP | 87 | 17,7 |
| İYİ PARTİ | 63 | 12,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 23 | 4,7 |
| MEMLEKET | 8 | 1,6 |
| BBP | 8 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 1,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |