Gülbahçesi Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçesi Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 50.535 kişi (TÜİK).
Gülbahçesi Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gülbahçesi Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gülbahçesi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 50.535 kişidir. 2007 yılında 39.010 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %29,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,6 ile Mehmet Karakış (DEM Parti) aldı.
Temel Bilgiler
Gülbahçesi Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gülbahçesi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 50.535 kişidir. 2007 yılında 39.010 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %29,5 arttı.
Gülbahçesi Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gülbahçesi Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 50.535 | 0,9 |
| 2021 | 50.073 | -0,0 |
| 2020 | 50.094 | 0,7 |
| 2019 | 49.734 | 0,2 |
| 2018 | 49.612 | 0,4 |
| 2017 | 49.397 | 0,7 |
| 2016 | 49.039 | 0,9 |
| 2015 | 48.591 | 0,5 |
| 2014 | 48.333 | 0,8 |
| 2013 | 47.963 | 1,8 |
| 2012 | 47.114 | 1,7 |
| 2011 | 46.342 | 3,2 |
| 2010 | 44.890 | 2,1 |
| 2009 | 43.953 | 7,4 |
| 2008 | 40.936 | 4,9 |
| 2007 | 39.010 | - |
Gülbahçesi Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gülbahçesi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gülbahçesi Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 31.210, sandığa gidenlerin oranı %67,4. En çok oyu %52,1 ile Mahfuz Güleryüz (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %20,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 10.025 | 52,1 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 3.889 | 20,2 |
| Zeydan Karalar | CHP | 3.792 | 19,7 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 563 | 2,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 241 | 1,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 161 | 0,8 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 132 | 0,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 94 | 0,5 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 81 | 0,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 51 | 0,3 |
| Diğer (14) | 209 | 1,1 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 31.210, sandığa gidenlerin oranı %67,3. En çok oyu %58,6 ile Mehmet Karakış (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %19,4 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 11.181 | 58,6 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 3.696 | 19,4 |
| Oya Tekin | CHP | 2.360 | 12,4 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 644 | 3,4 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 331 | 1,7 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 257 | 1,4 |
| Nevzat Toplukafa | MEMLEKET | 150 | 0,8 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 83 | 0,4 |
| Taner Özünal | DEVA PARTİSİ | 83 | 0,4 |
| Yakup Budak | SAADET | 54 | 0,3 |
| Diğer (13) | 245 | 1,3 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 31.210, sandığa gidenlerin oranı %67,2. En çok oyu %58,1 ile DEM Parti aldı, ikinci sırada %19,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| DEM Parti | 10.961 | 58,1 |
| AK PARTİ | 3.594 | 19,1 |
| CHP | 2.173 | 11,5 |
| HÜDA PAR | 651 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 308 | 1,6 |
| İYİ PARTİ | 203 | 1,1 |
| MEMLEKET | 185 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 176 | 0,9 |
| DSP | 148 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 84 | 0,5 |
| Diğer (14) | 368 | 2,0 |
Gülbahçesi Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gülbahçesi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 30.538, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %68,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %29,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17.370 | 68,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.530 | 29,8 |
| Sinan Oğan | 270 | 1,1 |
| Muharrem İnce | 73 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 30.571, sandığa gidenlerin oranı %81,3. En çok oyu %68,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %31,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16.871 | 68,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.615 | 31,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 30.538, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %62,4 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %24,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 15.477 | 62,4 |
| AK PARTİ | 6.008 | 24,2 |
| CHP | 1.481 | 6,0 |
| YENİDEN REFAH | 294 | 1,2 |
| İYİ PARTİ | 286 | 1,1 |
| MHP | 272 | 1,1 |
| TİP | 272 | 1,1 |
| SOL PARTİ | 199 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 110 | 0,4 |
| MEMLEKET | 94 | 0,4 |
| Diğer (11) | 191 | 0,8 |