Gülpınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Gülpınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 9.526 kişi (TÜİK).
Gülpınar Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gülpınar Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gülpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 9.526 kişidir. 2007 yılında 13.704 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,5 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Gülpınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gülpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 9.526 kişidir. 2007 yılında 13.704 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,5 azaldı.
Gülpınar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gülpınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 9.526 | -2,0 |
| 2021 | 9.725 | -4,0 |
| 2020 | 10.134 | -3,7 |
| 2019 | 10.525 | -3,4 |
| 2018 | 10.896 | -4,0 |
| 2017 | 11.350 | -3,1 |
| 2016 | 11.711 | -3,5 |
| 2015 | 12.138 | -2,8 |
| 2014 | 12.482 | -4,1 |
| 2013 | 13.012 | -2,2 |
| 2012 | 13.300 | -2,5 |
| 2011 | 13.645 | -1,7 |
| 2010 | 13.879 | -1,5 |
| 2009 | 14.087 | 0,6 |
| 2008 | 14.008 | 2,2 |
| 2007 | 13.704 | - |
Gülpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gülpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gülpınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.755, sandığa gidenlerin oranı %57,4. En çok oyu %42,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,6 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.547 | 42,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 1.442 | 39,6 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 299 | 8,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 99 | 2,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 80 | 2,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 41 | 1,1 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 35 | 1,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 32 | 0,9 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 11 | 0,3 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 11 | 0,3 |
| Diğer (14) | 47 | 1,3 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.755, sandığa gidenlerin oranı %57,1. En çok oyu %39,5 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,2 ile Oya Tekin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 1.436 | 39,5 |
| Oya Tekin | CHP | 1.277 | 35,2 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 366 | 10,1 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 246 | 6,8 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 102 | 2,8 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 54 | 1,5 |
| Yakup Budak | SAADET | 43 | 1,2 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 41 | 1,1 |
| - | Bağımsız | 10 | 0,3 |
| Said Ceylan | DP | 9 | 0,2 |
| Diğer (11) | 48 | 1,4 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 6.755, sandığa gidenlerin oranı %57,0. En çok oyu %39,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.415 | 39,4 |
| CHP | 1.261 | 35,1 |
| DEM Parti | 367 | 10,2 |
| İYİ PARTİ | 144 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 109 | 3,0 |
| Bağımsız | 61 | 1,7 |
| HÜDA PAR | 58 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 51 | 1,4 |
| SAADET | 44 | 1,2 |
| DEVA PARTİSİ | 19 | 0,5 |
| Diğer (14) | 63 | 1,8 |
Gülpınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gülpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.763, sandığa gidenlerin oranı %80,8. En çok oyu %50,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.662 | 50,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.520 | 47,5 |
| Sinan Oğan | 110 | 2,1 |
| Muharrem İnce | 16 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.770, sandığa gidenlerin oranı %77,8. En çok oyu %51,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.681 | 51,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.520 | 48,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.763, sandığa gidenlerin oranı %80,8. En çok oyu %42,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.202 | 42,1 |
| CHP | 1.396 | 26,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 749 | 14,3 |
| İYİ PARTİ | 225 | 4,3 |
| MHP | 198 | 3,8 |
| YENİDEN REFAH | 116 | 2,2 |
| TİP | 96 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 56 | 1,1 |
| GENÇPARTİ | 31 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 22 | 0,4 |
| Diğer (12) | 77 | 1,5 |