Narlıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 9.374 kişi (TÜİK).
Narlıca Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Narlıca Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Narlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 9.374 kişidir. 2007 yılında 14.495 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %35,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,8 ile Oya Tekin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Narlıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Narlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 9.374 kişidir. 2007 yılında 14.495 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %35,3 azaldı.
Narlıca Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Narlıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 9.374 | -2,3 |
| 2021 | 9.596 | -3,6 |
| 2020 | 9.959 | -3,5 |
| 2019 | 10.321 | -3,3 |
| 2018 | 10.674 | -4,7 |
| 2017 | 11.195 | -3,4 |
| 2016 | 11.591 | -2,8 |
| 2015 | 11.921 | -5,9 |
| 2014 | 12.670 | -1,8 |
| 2013 | 12.897 | -2,0 |
| 2012 | 13.159 | -2,6 |
| 2011 | 13.515 | -2,2 |
| 2010 | 13.821 | -3,5 |
| 2009 | 14.325 | -2,4 |
| 2008 | 14.671 | 1,2 |
| 2007 | 14.495 | - |
Narlıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Narlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Narlıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.099, sandığa gidenlerin oranı %70,6. En çok oyu %47,9 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %34,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 2.251 | 47,9 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.626 | 34,6 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 360 | 7,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 228 | 4,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 65 | 1,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 52 | 1,1 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 24 | 0,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 19 | 0,4 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 11 | 0,2 |
| Sevil Aracı | EMEP | 10 | 0,2 |
| Diğer (14) | 52 | 1,1 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.099, sandığa gidenlerin oranı %70,1. En çok oyu %41,8 ile Oya Tekin (CHP) aldı, ikinci sırada %33,8 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oya Tekin | CHP | 1.942 | 41,8 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 1.567 | 33,8 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 423 | 9,1 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 382 | 8,2 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 71 | 1,5 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 55 | 1,2 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 37 | 0,8 |
| Yakup Budak | SAADET | 29 | 0,6 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 24 | 0,5 |
| Erhan Saltuk | DSP | 18 | 0,4 |
| Diğer (12) | 93 | 2,0 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 7.099, sandığa gidenlerin oranı %70,3. En çok oyu %43,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.041 | 43,4 |
| AK PARTİ | 1.560 | 33,1 |
| DEM Parti | 459 | 9,8 |
| İYİ PARTİ | 284 | 6,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 99 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 67 | 1,4 |
| SAADET | 35 | 0,7 |
| HÜDA PAR | 28 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 23 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 19 | 0,4 |
| Diğer (14) | 92 | 2,0 |
Narlıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Narlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.145, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %55,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.315 | 55,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.296 | 38,7 |
| Sinan Oğan | 297 | 5,0 |
| Muharrem İnce | 31 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.147, sandığa gidenlerin oranı %80,6. En çok oyu %59,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.410 | 59,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.286 | 40,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.145, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %30,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.814 | 30,8 |
| AK PARTİ | 1.609 | 27,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 817 | 13,9 |
| MHP | 556 | 9,4 |
| İYİ PARTİ | 530 | 9,0 |
| TİP | 140 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 130 | 2,2 |
| MEMLEKET | 51 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 43 | 0,7 |
| BBP | 41 | 0,7 |
| Diğer (12) | 86 | 1,5 |