Güneşli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Güneşli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.756 kişi (TÜİK).
Güneşli Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güneşli Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güneşli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.756 kişidir. 2007 yılında 3.579 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %4,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %91,9 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Güneşli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güneşli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.756 kişidir. 2007 yılında 3.579 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %4,9 arttı.
Güneşli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Güneşli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.756 | -2,4 |
| 2021 | 3.847 | -2,9 |
| 2020 | 3.962 | -1,3 |
| 2019 | 4.015 | -1,6 |
| 2018 | 4.082 | -0,5 |
| 2017 | 4.104 | 2,9 |
| 2016 | 3.987 | 0,1 |
| 2015 | 3.982 | 1,9 |
| 2014 | 3.908 | -2,0 |
| 2013 | 3.986 | 3,5 |
| 2012 | 3.853 | 0,2 |
| 2011 | 3.847 | 3,1 |
| 2010 | 3.732 | 0,8 |
| 2009 | 3.704 | 3,6 |
| 2008 | 3.574 | -0,1 |
| 2007 | 3.579 | - |
Güneşli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güneşli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güneşli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.838, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %92,3 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %4,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 2.104 | 92,3 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 110 | 4,8 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 28 | 1,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 10 | 0,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 8 | 0,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 0,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 4 | 0,2 |
| Sevil Aracı | EMEP | 4 | 0,2 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 3 | 0,1 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 2 | 0,1 |
| Diğer (1) | 2 | 0,1 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.838, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %91,9 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %4,8 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 2.070 | 91,9 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 109 | 4,8 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 31 | 1,4 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 9 | 0,4 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 7 | 0,3 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 6 | 0,3 |
| Ali Balsak | TKP | 4 | 0,2 |
| Aziz Kandemir | GELECEK PARTİSİ | 4 | 0,2 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 4 | 0,2 |
| Cihan Aydar | TİP | 3 | 0,1 |
| Diğer (5) | 6 | 0,2 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.838, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %91,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %4,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.057 | 91,3 |
| AK PARTİ | 94 | 4,2 |
| DEM Parti | 32 | 1,4 |
| TİP | 20 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 0,5 |
| İYİ PARTİ | 8 | 0,4 |
| BTP | 7 | 0,3 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 0,3 |
| GELECEK PARTİSİ | 6 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,1 |
| Diğer (5) | 7 | 0,3 |
Güneşli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güneşli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.819, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %94,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %5,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.388 | 94,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 131 | 5,2 |
| Sinan Oğan | 13 | 0,5 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.821, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %94,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %5,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.394 | 94,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 134 | 5,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.819, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %81,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %4,6 ile TİP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.051 | 81,1 |
| TİP | 117 | 4,6 |
| İYİ PARTİ | 116 | 4,6 |
| AK PARTİ | 100 | 4,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 63 | 2,5 |
| MHP | 21 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 8 | 0,3 |
| MEMLEKET | 5 | 0,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,2 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,2 |
| Diğer (6) | 8 | 0,3 |