Bahçelievler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 8.864 kişi (TÜİK).
Bahçelievler Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bahçelievler Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bahçelievler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.864 kişidir. 2007 yılında 4.675 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %89,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,7 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Bahçelievler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bahçelievler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.864 kişidir. 2007 yılında 4.675 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %89,6 arttı.
Bahçelievler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Bahçelievler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 8.864 | 5,6 |
| 2021 | 8.396 | 3,2 |
| 2020 | 8.136 | 1,9 |
| 2019 | 7.986 | 5,4 |
| 2018 | 7.577 | 5,7 |
| 2017 | 7.170 | 2,7 |
| 2016 | 6.983 | 3,6 |
| 2015 | 6.741 | 3,8 |
| 2014 | 6.494 | 4,0 |
| 2013 | 6.246 | 4,1 |
| 2012 | 6.000 | 1,6 |
| 2011 | 5.904 | 6,3 |
| 2010 | 5.556 | 4,7 |
| 2009 | 5.305 | 4,6 |
| 2008 | 5.073 | 8,5 |
| 2007 | 4.675 | - |
Bahçelievler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bahçelievler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bahçelievler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.960, sandığa gidenlerin oranı %66,3. En çok oyu %42,3 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 1.264 | 42,3 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.048 | 35,0 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 370 | 12,4 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 104 | 3,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 68 | 2,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 41 | 1,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 16 | 0,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 13 | 0,4 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 9 | 0,3 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 9 | 0,3 |
| Diğer (12) | 49 | 1,6 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.960, sandığa gidenlerin oranı %66,1. En çok oyu %40,7 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %34,5 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 1.195 | 40,7 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 1.012 | 34,5 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 416 | 14,2 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 123 | 4,2 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 73 | 2,5 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 30 | 1,0 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 16 | 0,6 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 12 | 0,4 |
| Osman Söyler | SAADET | 11 | 0,4 |
| Ali Balsak | TKP | 10 | 0,3 |
| Diğer (10) | 35 | 1,2 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.960, sandığa gidenlerin oranı %66,2. En çok oyu %41,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.204 | 41,0 |
| AK PARTİ | 979 | 33,3 |
| DEM Parti | 412 | 14,0 |
| HÜDA PAR | 126 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 66 | 2,2 |
| İYİ PARTİ | 43 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 19 | 0,7 |
| GELECEK PARTİSİ | 14 | 0,5 |
| SAADET | 12 | 0,4 |
| BTP | 11 | 0,4 |
| Diğer (11) | 53 | 1,8 |
Bahçelievler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bahçelievler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.894, sandığa gidenlerin oranı %76,8. En çok oyu %52,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.932 | 52,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.669 | 45,6 |
| Sinan Oğan | 43 | 1,2 |
| Muharrem İnce | 12 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.898, sandığa gidenlerin oranı %73,8. En çok oyu %53,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.893 | 53,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.679 | 47,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.894, sandığa gidenlerin oranı %76,8. En çok oyu %44,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.587 | 44,3 |
| CHP | 881 | 24,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 611 | 17,0 |
| MHP | 169 | 4,7 |
| İYİ PARTİ | 92 | 2,6 |
| TİP | 54 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 53 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 19 | 0,5 |
| MEMLEKET | 17 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 13 | 0,4 |
| Diğer (9) | 33 | 0,9 |