Havraniye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Havraniye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 794 kişi (TÜİK).
Havraniye Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Havraniye Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Havraniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 794 kişidir. 2007 yılında 920 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,4 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Havraniye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Havraniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 794 kişidir. 2007 yılında 920 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,7 azaldı.
Havraniye Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Havraniye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 794 | -2,5 |
| 2021 | 814 | -1,9 |
| 2020 | 830 | -2,0 |
| 2019 | 847 | 1,2 |
| 2018 | 837 | -0,6 |
| 2017 | 842 | -2,7 |
| 2016 | 865 | 1,2 |
| 2015 | 855 | 1,7 |
| 2014 | 841 | -4,3 |
| 2013 | 879 | 0,1 |
| 2012 | 878 | 3,3 |
| 2011 | 850 | -2,6 |
| 2010 | 873 | -0,9 |
| 2009 | 881 | -1,6 |
| 2008 | 895 | -2,7 |
| 2007 | 920 | - |
Havraniye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Havraniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Havraniye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 569, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %42,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,1 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 210 | 42,6 |
| Zeydan Karalar | CHP | 193 | 39,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 55 | 11,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 12 | 2,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 10 | 2,0 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 4 | 0,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,4 |
| Hakan Buldu | DSP | 1 | 0,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 569, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %42,4 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,0 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 201 | 42,4 |
| Ali Demirçalı | CHP | 147 | 31,0 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 86 | 18,1 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 11 | 2,3 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 9 | 1,9 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 5 | 1,1 |
| Osman Söyler | SAADET | 5 | 1,1 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| İbrahim Avşar | AP | 2 | 0,4 |
| Ahmet Mülayim | DSP | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,8 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 569, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %41,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 193 | 41,6 |
| CHP | 142 | 30,6 |
| DEM Parti | 89 | 19,2 |
| İYİ PARTİ | 12 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| HÜDA PAR | 4 | 0,9 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| SAADET | 2 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 1,1 |
Havraniye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Havraniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 555, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %50,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 245 | 50,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 231 | 47,2 |
| Sinan Oğan | 12 | 2,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 555, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %52,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 259 | 52,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 234 | 47,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 555, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %34,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,6 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 169 | 34,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 105 | 21,6 |
| CHP | 87 | 17,9 |
| MHP | 62 | 12,8 |
| İYİ PARTİ | 39 | 8,0 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,2 |
| MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| MİLLET | 2 | 0,4 |
| TİP | 2 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |