Kayarlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Kayarlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 294 kişi (TÜİK).
Kayarlı Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kayarlı Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kayarlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 294 kişidir. 2007 yılında 225 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,4 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kayarlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kayarlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 294 kişidir. 2007 yılında 225 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,7 arttı.
Kayarlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kayarlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 294 | -9,3 |
| 2021 | 324 | 2,2 |
| 2020 | 317 | -7,3 |
| 2019 | 342 | 7,5 |
| 2018 | 318 | 14,0 |
| 2017 | 279 | -4,5 |
| 2016 | 292 | 2,5 |
| 2015 | 285 | 2,9 |
| 2014 | 277 | 6,1 |
| 2013 | 261 | -0,8 |
| 2012 | 263 | -4,4 |
| 2011 | 275 | -0,4 |
| 2010 | 276 | 9,1 |
| 2009 | 253 | 5,4 |
| 2008 | 240 | 6,7 |
| 2007 | 225 | - |
Kayarlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kayarlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kayarlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %79,3. En çok oyu %57,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 78 | 57,4 |
| Zeydan Karalar | CHP | 33 | 24,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 13 | 9,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 5 | 3,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,7 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,7 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %79,3. En çok oyu %59,4 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,8 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 79 | 59,4 |
| Ali Demirçalı | CHP | 25 | 18,8 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 17 | 12,8 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 5 | 3,8 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 4 | 3,0 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| Osman Söyler | SAADET | 1 | 0,8 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %79,3. En çok oyu %54,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 75 | 54,7 |
| CHP | 26 | 19,0 |
| DEVA PARTİSİ | 18 | 13,1 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 4,4 |
| İYİ PARTİ | 5 | 3,6 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| EMEP | 1 | 0,7 |
| TİP | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |
Kayarlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kayarlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %77,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 137 | 77,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 21,4 |
| Sinan Oğan | 3 | 1,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %82,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 138 | 82,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 17,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %60,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %9,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 101 | 60,1 |
| MHP | 16 | 9,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 14 | 8,3 |
| CHP | 13 | 7,7 |
| İYİ PARTİ | 9 | 5,4 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,0 |
| BBP | 3 | 1,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| TİP | 1 | 0,6 |