Baraj Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Baraj Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 19.752 kişi (TÜİK).
Baraj Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Baraj Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Baraj Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 19.752 kişidir. 2007 yılında 2.835 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %596,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,0 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Baraj Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Baraj Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 19.752 kişidir. 2007 yılında 2.835 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %596,7 arttı.
Baraj Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Baraj Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 19.752 | 7,2 |
| 2021 | 18.417 | 16,0 |
| 2020 | 15.871 | 34,5 |
| 2019 | 11.796 | 86,2 |
| 2018 | 6.335 | 21,7 |
| 2017 | 5.205 | 7,6 |
| 2016 | 4.838 | 29,1 |
| 2015 | 3.748 | 77,9 |
| 2014 | 2.107 | 121,1 |
| 2013 | 953 | -13,6 |
| 2012 | 1.103 | -8,2 |
| 2011 | 1.202 | -14,3 |
| 2010 | 1.403 | -8,1 |
| 2009 | 1.526 | -17,3 |
| 2008 | 1.846 | -34,9 |
| 2007 | 2.835 | - |
Baraj Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Baraj Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Baraj Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 14.160, sandığa gidenlerin oranı %76,6. En çok oyu %45,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 4.732 | 45,1 |
| Mansur Yavaş | CHP | 4.691 | 44,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 435 | 4,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 302 | 2,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 119 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 80 | 0,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 38 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 18 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 14 | 0,1 |
| Salih Koç | MİLLET | 9 | 0,1 |
| Diğer (14) | 44 | 0,4 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 14.160, sandığa gidenlerin oranı %76,5. En çok oyu %49,0 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,5 ile Ramazan Değerli (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 5.122 | 49,0 |
| Ramazan Değerli | CHP | 3.507 | 33,5 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 601 | 5,7 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 584 | 5,6 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 178 | 1,7 |
| Emanullah Koca | SAADET | 168 | 1,6 |
| Bayram Güzel | BTP | 50 | 0,5 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 49 | 0,5 |
| Harun Agah | HÜDA PAR | 44 | 0,4 |
| Kadriye Esra Aygün | DEVA PARTİSİ | 33 | 0,3 |
| Diğer (16) | 126 | 1,2 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 14.160, sandığa gidenlerin oranı %76,6. En çok oyu %46,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.808 | 46,0 |
| CHP | 3.554 | 34,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 676 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 594 | 5,7 |
| İYİ PARTİ | 203 | 1,9 |
| SAADET | 176 | 1,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 102 | 1,0 |
| DEM Parti | 52 | 0,5 |
| BTP | 47 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 46 | 0,4 |
| Diğer (13) | 184 | 1,8 |
Baraj Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Baraj Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.867, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %58,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.275 | 58,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.983 | 31,9 |
| Sinan Oğan | 1.204 | 9,6 |
| Muharrem İnce | 25 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.877, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %62,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.439 | 62,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.465 | 37,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.867, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %40,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 5.079 | 40,8 |
| CHP | 2.221 | 17,8 |
| İYİ PARTİ | 1.572 | 12,6 |
| MHP | 1.351 | 10,8 |
| YENİDEN REFAH | 681 | 5,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 664 | 5,3 |
| BBP | 205 | 1,6 |
| TİP | 166 | 1,3 |
| MEMLEKET | 160 | 1,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 136 | 1,1 |
| Diğer (16) | 148 | 1,2 |