Battalgazi Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Battalgazi Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 35.241 kişi (TÜİK).
Battalgazi Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Battalgazi Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Battalgazi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 35.241 kişidir. 2007 yılında 9.683 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %263,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,7 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Battalgazi Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Battalgazi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 35.241 kişidir. 2007 yılında 9.683 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %263,9 arttı.
Battalgazi Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Battalgazi Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 35.241 | 1,1 |
| 2021 | 34.847 | 0,0 |
| 2020 | 34.833 | 0,6 |
| 2019 | 34.642 | 2,6 |
| 2018 | 33.771 | 65,9 |
| 2017 | 20.358 | 0,5 |
| 2016 | 20.247 | -0,2 |
| 2015 | 20.282 | 3,2 |
| 2014 | 19.652 | 1,6 |
| 2013 | 19.350 | 56,7 |
| 2012 | 12.348 | 3,5 |
| 2011 | 11.930 | 7,0 |
| 2010 | 11.153 | 5,1 |
| 2009 | 10.615 | 2,3 |
| 2008 | 10.380 | 7,2 |
| 2007 | 9.683 | - |
Battalgazi Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Battalgazi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Battalgazi Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 25.510, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %48,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 9.007 | 48,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 7.692 | 41,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1.042 | 5,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 247 | 1,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 134 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 133 | 0,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 102 | 0,6 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 30 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 25 | 0,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 22 | 0,1 |
| Diğer (13) | 90 | 0,5 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 25.510, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %52,7 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,0 ile Ramazan Değerli (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 9.724 | 52,7 |
| Ramazan Değerli | CHP | 5.712 | 31,0 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 1.492 | 8,1 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 491 | 2,7 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 300 | 1,6 |
| Emanullah Koca | SAADET | 211 | 1,1 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 140 | 0,8 |
| Bayram Güzel | BTP | 52 | 0,3 |
| Kadriye Esra Aygün | DEVA PARTİSİ | 50 | 0,3 |
| Aynur Arslaner | MEMLEKET | 39 | 0,2 |
| Diğer (16) | 237 | 1,3 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 25.510, sandığa gidenlerin oranı %75,8. En çok oyu %51,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 9.384 | 51,0 |
| CHP | 5.714 | 31,1 |
| YENİDEN REFAH | 1.549 | 8,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 594 | 3,2 |
| İYİ PARTİ | 317 | 1,7 |
| SAADET | 191 | 1,0 |
| DEM Parti | 156 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 144 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 57 | 0,3 |
| BTP | 43 | 0,2 |
| Diğer (13) | 249 | 1,4 |
Battalgazi Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Battalgazi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25.894, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %69,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.042 | 69,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.524 | 24,0 |
| Sinan Oğan | 1.415 | 6,1 |
| Muharrem İnce | 74 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25.923, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %72,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.296 | 72,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.092 | 27,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25.894, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %51,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 11.860 | 51,6 |
| CHP | 3.517 | 15,3 |
| MHP | 2.811 | 12,2 |
| İYİ PARTİ | 1.573 | 6,8 |
| YENİDEN REFAH | 917 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 753 | 3,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 373 | 1,6 |
| BBP | 264 | 1,1 |
| MEMLEKET | 199 | 0,9 |
| TİP | 150 | 0,7 |
| Diğer (15) | 274 | 1,2 |