Hacırecep Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Hacırecep Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 957 kişi (TÜİK).
Hacırecep Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacırecep Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacırecep Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 957 kişidir. 2007 yılında 578 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %65,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,9 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hacırecep Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacırecep Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 957 kişidir. 2007 yılında 578 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %65,6 arttı.
Hacırecep Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hacırecep Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 957 | 4,0 |
| 2021 | 920 | 4,3 |
| 2020 | 882 | 3,6 |
| 2019 | 851 | 4,9 |
| 2018 | 811 | 18,4 |
| 2017 | 685 | 24,8 |
| 2016 | 549 | 0,2 |
| 2015 | 548 | -0,9 |
| 2014 | 553 | -1,4 |
| 2013 | 561 | 2,9 |
| 2012 | 545 | -6,2 |
| 2011 | 581 | -3,5 |
| 2010 | 602 | 0,5 |
| 2009 | 599 | 0,8 |
| 2008 | 594 | 2,8 |
| 2007 | 578 | - |
Hacırecep Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacırecep Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacırecep Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 664, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %65,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %28,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 367 | 65,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 159 | 28,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 13 | 2,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 8 | 1,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,5 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 664, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %50,9 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %29,4 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 286 | 50,9 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 165 | 29,4 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 75 | 13,3 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 16 | 2,9 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 8 | 1,4 |
| Avni Akkoç | SAADET | 3 | 0,5 |
| Burak Özkorul | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Nurettin Burak Sevinç | DSP | 1 | 0,2 |
| Salih Berkay Uluçay | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,5 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 664, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %51,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 287 | 51,3 |
| MHP | 147 | 26,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 66 | 11,8 |
| İYİ PARTİ | 18 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 2,7 |
| SAADET | 11 | 2,0 |
| TİP | 4 | 0,7 |
| BTP | 3 | 0,5 |
| DSP | 2 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 0,7 |
Hacırecep Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacırecep Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 740, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %52,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 344 | 52,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 267 | 40,5 |
| Sinan Oğan | 47 | 7,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 741, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %54,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 351 | 54,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 289 | 45,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 740, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %27,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 182 | 27,9 |
| AK PARTİ | 177 | 27,1 |
| İYİ PARTİ | 120 | 18,4 |
| BBP | 42 | 6,4 |
| MHP | 42 | 6,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 34 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 2,1 |
| TİP | 10 | 1,5 |
| MEMLEKET | 4 | 0,6 |
| Diğer (6) | 8 | 1,2 |