Sinanlı Mahkeme Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Sinanlı Mahkeme Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 207 kişi (TÜİK).
Sinanlı Mahkeme Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sinanlı Mahkeme Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sinanlı Mahkeme Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 207 kişidir. 2007 yılında 244 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,6 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Sinanlı Mahkeme Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sinanlı Mahkeme Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 207 kişidir. 2007 yılında 244 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,2 azaldı.
Sinanlı Mahkeme Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Sinanlı Mahkeme Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 207 | 27,0 |
| 2021 | 163 | -12,8 |
| 2020 | 187 | -19,0 |
| 2019 | 231 | -41,8 |
| 2018 | 397 | 212,6 |
| 2017 | 127 | -0,8 |
| 2016 | 128 | -1,5 |
| 2015 | 130 | -9,7 |
| 2014 | 144 | 1,4 |
| 2013 | 142 | 19,3 |
| 2012 | 119 | -10,5 |
| 2011 | 133 | -4,3 |
| 2010 | 139 | -22,8 |
| 2009 | 180 | -19,3 |
| 2008 | 223 | -8,6 |
| 2007 | 244 | - |
Sinanlı Mahkeme Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sinanlı Mahkeme Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sinanlı Mahkeme Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 498, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %49,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 225 | 49,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 191 | 42,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 14 | 3,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 1,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 0,9 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 3 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,7 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 498, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %37,6 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %33,6 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 170 | 37,6 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 152 | 33,6 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 68 | 15,0 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 31 | 6,9 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 16 | 3,5 |
| Avni Akkoç | SAADET | 6 | 1,3 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Salih Berkay Uluçay | DEM Parti | 2 | 0,4 |
| Taylan Tezcan | YTP | 2 | 0,4 |
| Faik Ünal Silier | BTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 498, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %34,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 152 | 34,2 |
| MHP | 152 | 34,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 74 | 16,6 |
| İYİ PARTİ | 36 | 8,1 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 2,2 |
| SAADET | 6 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| MİLLET | 3 | 0,7 |
| HKP | 2 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,9 |
Sinanlı Mahkeme Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sinanlı Mahkeme Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 203, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %64,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 116 | 64,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 56 | 31,1 |
| Sinan Oğan | 6 | 3,3 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 203, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %68,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 124 | 68,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 58 | 31,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 203, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %33,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 60 | 33,0 |
| MHP | 47 | 25,8 |
| İYİ PARTİ | 30 | 16,5 |
| CHP | 20 | 11,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 3,9 |
| BBP | 5 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,2 |
| HKP | 2 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| AP | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |