Çatalçeşme Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Çatalçeşme Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 444 kişi (TÜİK).
Çatalçeşme Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çatalçeşme Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çatalçeşme Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 444 kişidir. 2007 yılında 299 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %48,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,3 ile İsa Kaplan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çatalçeşme Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çatalçeşme Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 444 kişidir. 2007 yılında 299 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %48,5 arttı.
Çatalçeşme Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çatalçeşme Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 444 | -18,5 |
| 2021 | 545 | -18,2 |
| 2020 | 666 | -21,8 |
| 2019 | 852 | -10,1 |
| 2018 | 948 | 71,4 |
| 2017 | 553 | 10,2 |
| 2016 | 502 | 5,0 |
| 2015 | 478 | -47,1 |
| 2014 | 903 | 28,3 |
| 2013 | 704 | 170,8 |
| 2012 | 260 | -7,1 |
| 2011 | 280 | -6,7 |
| 2010 | 300 | -32,0 |
| 2009 | 441 | -31,5 |
| 2008 | 644 | 115,4 |
| 2007 | 299 | - |
Çatalçeşme Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çatalçeşme Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çatalçeşme Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 543, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %61,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 260 | 61,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 148 | 34,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 1,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,5 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 2 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,2 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 543, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %59,3 ile İsa Kaplan (CHP) aldı, ikinci sırada %33,1 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsa Kaplan | CHP | 256 | 59,3 |
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 143 | 33,1 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 13 | 3,0 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 8 | 1,9 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 3 | 0,7 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Abdulhalim Çelik | HÜDA PAR | 2 | 0,5 |
| Umut Orbey | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Bahadır Durum | ANAP | 1 | 0,2 |
| Bayram Tuncer | BTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 543, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %68,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 296 | 68,8 |
| CHP | 90 | 20,9 |
| İYİ PARTİ | 24 | 5,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 5 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,2 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| SAADET | 3 | 0,7 |
| BTP | 1 | 0,2 |
| YTP | 1 | 0,2 |
| DP | 1 | 0,2 |
Çatalçeşme Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çatalçeşme Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 379, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %88,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %7,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 274 | 88,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 7,8 |
| Sinan Oğan | 10 | 3,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 379, sandığa gidenlerin oranı %78,9. En çok oyu %90,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 263 | 90,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 9,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 379, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %48,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 150 | 48,1 |
| MHP | 111 | 35,6 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 5,5 |
| İYİ PARTİ | 11 | 3,5 |
| CHP | 10 | 3,2 |
| BBP | 2 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| ANAP | 1 | 0,3 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |